Hodnocení ČFLŽ očima trenéra

Trenér ženského áčka Robert Borosch zhodnotil podzimní část sezóny.

Na první příčku tabulky Vám schází tři body. Jak jste spokojen s umístěním v tabulce v podzimní části sezóny?

Tak s umístěním musíme být určitě spokojeni, náš cíl byl umístit se do pátého místa a to jsme splnili, ale máme radost, že se nám daří i herně a hlavně se držíme bodově s Pražskými týmy ( Bohemians, Braník a Zlíchov) kteří mají určitě větší výběr děvčat než Teplice.

Pod hlavičkou FK Teplice jste zatím krátce. Jaká je spolupráce s FK Teplice?

Spolupráce s FK Teplice je v začátcích a myslím, že to funguje. Ale tato otázka je spíše pro našeho manažera žen p. Šturmu, který s vedením FK Teplice vše zařizuje.

Na zápasy Vás chodí podporovat mnoho fanoušků. Myslíte, že je něco co fanoušky na ženský fotbal přivádí?

Tak určitě jsme rádi, že se na naše domácí zápasy přijdou podívat jak z fanklubu Teplic, tak lidé z okolí. Pro děvčata je to motivující a ví, že musí něco ukázat, aby příště přišli zase fandit. A ta druhá otázka, abych pravdu řekl, tak sám nevím, co lidi přitahuje ženský fotbal. Asi že padá více gólů, že jsou atraktivní nebo nefilmují pády. Asi toho bude více, ale určitě se někdy fanoušků zeptám.

Dostali jste příležitost odehrát utkání proti Zlíchovu na hlavním stadionu na Stínadlech. Jak hodnotíte toto utkání?

Zahrát si na hlavním stadionu je asi snem každého fotbalisty a jak jsem už říkal „co více si přát vyhrát nad prvním v tabulce mít perfektní fanoušky a ještě hrát na hlavním stadionu.” Děvčata věděla, že ty fanoušky nesmí zklamat. Byl to náš zatím nejlepší zápas a jsem rád, že nám vedení FK Teplic přislíbilo na jaře si tam znovu zahrát.

Vstup do sezóny se Vám nevydařil. Co bylo příčinou dvou proher s pražskými kluby?

Vstup do sezóny se nám opravdu nepovedl. Co bylo příčinou? První zápas proti Bohemians, byl z naší strany hodně nervózní nevěděli jsme co od toho očekávat, ještě k tomu na domácím hřišti v Bystřanech, kde jsme hráli úplně poprvé. Soupeřky nás rychle napadaly a na to děvčata nebyla zvyklá v divizi měli na všechno více času, tady byl opak, proto jsme prohráli 2:5. Druhý zápas jsme jeli do Prahy na Braník a to bylo to samé, jako doma proti Bohemians, zase jsem se báli hrát, byli zalezlí na naší půlce a nic nevymysleli, ale je pravda, že jsme nebyli stále kompletní, tak aspoň malá omluva.

Od té doby jste neprohráli… Dodala výhra s Jabloncem týmu sebevědomí?

Je pravda, že od třetího kola, kdy jsme přivítali v Bystřanech Jablonec se vše zlomilo. Promluvili jsme si o všech našich chybách a potrénovali na Jablonec, kde jsme získali první tři body. Od této chvíle se rázem vše změnilo, ustálila se sestava, začali jsme jiným rozestavěním hráček a hlavně jsme dostali sebevědomí.

Čeká Vás dlouhá pauza před začátkem jarní části sezóny. Jak tuto pauzu využijete?

Ještě než si uděláme měsíční pauzu, tak máme do konce listopadu domluvené přátelské zápasy a to 6. 11. kdy jedeme do Souše a 13. 11. nás vyzval k přátelskému utkání Fanklub FK Teplic. Po novém roce začíná zimní příprava, kde leden budeme trénovat na umělé trávě a chodit posilovat v areálu Stínadel. Začátkem února odjíždíme na soustředění do Sloupu a pak už začnou přípravná utkání, kde budeme pilovat hru.