Hráči FK Teplice se zapojili do dárcovství krve

Teplický klub ve čtvrtek oficiálně odstartoval nový CSR projekt, v rámci kterého se bude snažit nejen svoji komunikační silou, ale i aktivním zapojením svých zaměstnanců, hráčů, partnerů a pevně věří, že také fanoušků a široké veřejnosti, podpořit dárcovství krve v ústeckém regionu. Symbolem tohoto projektu jsou také červené dresy, které v letošní sezóně používá teplický klub jako druhou sadu.

Mimo jiné všichni dárci, kteří darují v září v teplické nemocnici krev, se mohou těšit na dvě vstupenky na říjnový domácí zápas s AC Sparta Praha. Jako první dnes podpořili tento projekt v teplické nemocnici hráči teplického A týmu. Vedle nich svoji účastí podpořili akci i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který je dlouholetým dobrovolným dárcem krve, náměstek teplického primátora Bc. Jiří Štábl, ředitel zdravotní péče Krajské zdravotní – Nemocnice Teplice, MUDr. Tomáš Hrubý, primář transfuzního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem MUDr. Jiří Masopust.

I když byla celá akce plánována již před několika měsíci, bylo velmi obtížné najít vzhledem k termínové listině ligy vhodné datum pro odběry. Darovat krev vyrazili dnes členové A týmu Tomáš Vondrášek, Petr Mareš, Martin Jindráček, Jan Shejbal, Dominik Šup a Petr Kodeš. "Neváhal jsem ani chvilku, okamžitě jsem řekl, že půjdu, protože pokud to má někomu pomoci, tak je to jasná volba," říká Tomáš Vondrášek a Petr Mareš ho doplňuje: "Měl jsem z toho nejdříve trošku respekt, ale musím říct, že to je úplně v pohodě, takže bych to všem jen doporučil."

Vedle toho i zbývající hráči A týmu následně za doprovodu primářky neurologického oddělení MUDr. Marty Vachové a také předsedy teplické ROSKY Vladimíra Frühaufa, který je našim věrným fanouškem a byl i posledním hostem Žlutomodrých splněných přání, prohlédli teplické MS Centrum, pomáhající lidem s roztroušenou sklerózou. Na závěr dnešní návštěvy teplické nemocnice udělali hráči radost i drobnými klubovými suvenýry pacientům zdejší dětské neurologie.

Další informace o CSR aktivitách FK Teplice:

Klub FK Teplice je jedním z nejaktivnějších sportovních klubů v oblasti společenské odpovědnosti v České republice, za což získal i některá významná ocenění. Více informací o dalších společenských aktivitách FK Teplice je možné najít zde: