Hráči se připravují v Modré, čekají je dva zápasy

Od neděle do soboty se teplický tým připravuje v ověřeném prostředí v Modré u Děčína, kde má veškerý komfort pro náročné tréninky. "Budeme pokračovat ve dvoufázových trénincích. Dopolední fáze bude zaměřena víc kondičně, ale chceme dělat hodně věcí s balónem," nastínil tréninkový program na soustředění trenér Lukáš Přerost.

Tým si soustředění zpestří také dvěma přátelskými zápasy, nejprve ve čtvrtek od 17:00 s ruským celkem FC Tjumeň a poté v pátek od 16:30 se slovenskou Nitrou. "Postavíme dva týmy, z nichž každý odehraje jeden zápas," plánuje rozprostřít zatížení na celý tým nový kouč.

Tjumeň je týmem z druhé ruské divize, což je třetí nejvyšší tamní soutěž. V loňské sezóně v ní skončil na šestém místě. Nyní pobývá na soustředění v Blšanech, odkud si odskočí k utkání v Modré.

Druhý soupeř žlutomodrých Nitra také zamířila na soustředění do Čech, konkrétně do Českého Dubu. Za Nitru nastupuje také bývalý hráč Teplic útočník Karel Kroupa.