Hradec Králové - Teplice 3:2 (1:1)

Poslední podzimní utkání odehráli svěřenci Petra Rady pod hradeckými lízátky. Petr Rada změnil sestavu z předchozího zápasu jen na jedné pozici, místo Štěpána Vachouška nastoupil Matej Siva. Domácí sice měli hned v 10.minutě závar, po kterém střelu zblokovala teplická obrana, ale do vedení se dostali žlutomodří, když po kombinaci s Vondráškem Kerič v pádu odcentroval a našel Mahmutovičeho, kterého neuhlídal jeden ze stoperů - 0:1.

Ve 28.minutě to mohlo být o dvě branky, po dalším centru zprava střílel v pádu Mahmutovič a jen těsně minul branku. Místo toho se radovali votroci, na pravé straně zůstal ve vápně volný Plašil a podél brankáře Grigara poslal míč do sítě. Navíc ještě těsně před poločasem domácí zahrozili z dalšího závaru, i přesto se do kabin šlo za stavu 1:1.

Deset minut po přestávce dostal do vedení žlutomodré další bosenský hráče - Aldin Čajič, nutno ovšem dodat, že hradečtí mu ho naservírovali na stříbrném podnosu. Koubek si vybíhal pro míč za obranu, jenže v poslední chvíli se ještě zkušený Fukal rozhodl, že mu ho nahraje a poslal ho téměř až do branky, Čajič byl však rychlejší a dorazil ho. Domácí s odpovědí nečekali dlouho, za tři minuty bylo znovu vyrovnáno, Fukal napravil svou chybu a po rohu srovnal na 2:2. Za nedlouho dokázala družina Václava Kotala utkání dokonce otočit, když se po dalším roku trefil Dvořáka, Grigar si sice na míč sáhl, ale dokázal ho vytáhnout jen na tyč, od které zamířil do branky.

Pět minut nato se mohl osud utkání znovu změnit, Vůch poslal přímý kop do vápna, kde se ho pokoušelo trefit několik hráčů ve žlutém až ho přeci jen jeden z obránců odkopnul. V 80.minutě upoutal pěkným sólem Zelený, ale Tomáš Grigar ho zvládl vychytat. Vzápětí z následného útoku Antonín Rosa vyrovnal, jenže jeho radost utnul zvednutý praporek pomezního rozhodčního.

Už v nastavení protáhl Koubka dalekonosnou ranou Jindráček, jenže ani on se neprosadil. Tepličtí tak nakonec v Hradci po boji padli 3:2, ligový podzim odstartovali vítěznou přestřelkou v Ostravě a dnes se s ním rozloučili prohrou v přestřelce v Hradci Králové.

32.Plašil, 57.Fukal, 66.Dvořák - 17.Mahmutovič, 54.Čajič.
ŽK: 59.Pávek, 66.Fischer, 81.Plašil - 43.Ljevakovič, 55.Rosa.
Rozhodčí: Jílek - Kordula, Kocián.
Diváci: 2890.