Jakub Diviš: Byl to klasický první zápas

Mužem zápasu Jablonec – Teplice byl bezesporu brankář Sklářů Jakub Diviš. Spoustu situací zlikvidoval, na dva pokusy domácího byl ale krátký.

Jaké je hodnocení zápasu?
Myslím, že to byl klasický první jarní zápas. Bylo tam hodně nepřesností, ztrát. My se dostali brzy do vedení, možná nám to trošku uškodilo, přestali jsme hrát, nedařilo se nám podržet balón, lehce jsme ztráceli. Valilo se to na nás. Soupeř si vytvořil nějaké šance, ale přežili jsme je. Škoda, že jsme bez gólu nevydrželi do poločasu. Spoustu věcí bychom si v kabině řekli, uklidnilo by se to. Bohužel do brány zapadla protečovaná střela a do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Druhý poločas byl vyrovnaný, žádný tým neměl vyložené šance, spíš to bylo na náhodou, kdo se tam dostane. Bohužel se pak v 86. minutě stalo to, co se stalo.

Co se tedy stalo?
Z mého pohledu se nestalo nic, bohužel rozhodčí pískl penaltu, s tím už nejde nic dělat. Z mého pohledu ale byla přinejmenším přísná.

Tu penaltu pak proměnil tvůj bývalý spoluhráč z Bolky Jan Chramosta. Říkal, že si situaci, kdy dojde na penaltový souboj mezi vámi dvěma, dopředu představoval. A že dlouho nevěděl, kam to dá. Ty si věděl, kam skočíš?
Já byl rozhodnutý. Ať si teď povídá, co chce. Známe se dlouho, těch penalt na mě kopal mraky. Dal jí, kopl jí dobře, to znamená, že jsme prohráli a domů si nevezeme žádný bod.

Mluvil jsi o určité pasivitě po vstřeleném gólu. Může ji gólman nějak změnit? Třeba řvaním na hráče?
Z pohledu brankáře je dost těžké ovlivnit hru dopředu. Snažím se dirigovat kluky dozadu, aby tam nebyla okénka, aby se protihráči nedostali za defenzivní linii. Aktivitu spoluhráčů ale brankář ovlivňuje obtížně.

Ale v poslední minutě ses snažil jít pomoct dát gól.
To už je vabank v tom nastaveném čase. Já mám slušnou výšku, tak by byla škoda ji nevyužít. Škoda, že balón nějak nepřiletěl, abychom se ho snažili dát do brány.