Jakub Hora: Máme ze tří zápasů devět bodů, to je paráda!

​Naběhl si na zadní tyč a v pádu napálil míč do sítě zlínského gólmana Stanislava Dostála. Jakub Hora tak rozhodl o vítězství Teplic nad Zlínem, které Severočechy posunulo do relativně klidného středu prvoligové tabulky.

Jaké bylo třetí vítězné utkání v řadě?
Vstoupili jsme do něj dobře. Věděli jsme, co bude hrát soupeř i my. Na hřišti se to potvrdilo, mohli jsme dát v první půli minimálně tři góly. Oni z jednoho nebezpečí dali gól, tak jsme si o poločase říkali, že musíme věřit tomu, že vše zvládneme a že za tím půjdeme.

To se vám vyplatilo, a vítěznou branku jsi dal ty!
Už v první půli jsem dvakrát minul v šanci balón, měl jsem být důraznější. Pak už to snad ani nešlo netrefit. S Krobíkem jsme se na sebe podívali v náběhu, Honza mě viděl, dal mi to přesně, já míč jen uklízel. Byl z toho nádherný gól a máme ze tří zápasů devět bodů, paráda!

Jak hodnotíš podzim?
Rozdělil bych ho na dvě části. První část jsme absolutně nezvládli. Po změně trenéra nám pak v jeho druhé půle chvíli trvalo, než jsme se do toho, co chce, dostali. Konec jsme zvládli výborně. Klobouk dolů před kluky a celým realizákem. Vyhrabali jsme se z toho, zaplaň pánbůh za to!

Není škoda, že už ten podzim skončil?
Já myslím, že není. Už je strašná zima, je to dlouhé. Máme za sebou devatenáct ligových zápasů a další pohárové duely. Už potřebujeme odpočinek.

Jak si zachovat dobrou formu do jara?
Než začneme hrát, tak máme měsíc na přípravu. Myslím si, že nás trenéři do toho, co chceme hrát, ještě více dostanou.