Jakub Hora: Na Slavii chceme něco uhrát

Ligové jaro už klepe na dveře. V sobotu Teplice nastoupí v pražském Edenu proti největšímu favoritovi soutěže – Slavii. „Moc se těšíme, jsme dobře připraveni. Víme, co nás čeká za soupeře, Slavia je teď nejlepší tým české ligy. Jedeme do Edenu ale něco uhrát,“ tvrdí ofenzivní záložník Jakub Hora.

Je dobře do ligy skočit takto rovnýma nohama, než mít za soupeře někoho papírově slabšího?
Já myslím, že je to jedno. Aspoň nás čeká dobrá atmosféra, přijde hodně lidí. Čekám dobrý zápas. Na Slavii jsme nikdy nezklamali, co si vzpomínám.

Do jara jdete oslabeni o Vaněčka a Krále, na Slavii navíc nebudou most hrát Trubač a Kuchta, který jí patří. Byla příprava v tomto ohledu specifická?
Trenéři si varianty připravovali během každého přípravného zápasu. Prostě se to seběhlo tak, že být v sestavě nemůžou. Dostanou šanci jiní, který se musí ukázat.

Závěr podzimu naznačil, že bez Vaněčka budete hrát trošku jinak než dříve, více kombinačně.
Trenéři nám ten styl vštěpují od doby, co do Teplic přišli. Je to opravdu více kombinační hra než nakopávané balony. Bude nám chybět hodně zraněný Jindráček, to bude větší oslabení.

Jak ty osobně se cítíš v dalším fotbalovém roku?
Myslím, že jsem dobře připravený, těším se na to.

Do pohody tě určitě dostávají i chvíle s maličkou dcerkou.
Hlavně přes Vánoce jsem si to mohl pořádně užívat, když jsme měli volno. Pak jsme byli deset dnů na Kypru a když jsem se vrátil, tak malá byla úplně jiná, hodně roste.

Na jaké cíle s Teplicemi budete myslet?
Chceme být v té prostřední skupině, chceme koukat nad sebe než pod sebe. Ale víme, že musíme uhrát co nejvíc bodů, abychom se nedostali do té poslední skupiny.

Máte poměrně příznivý los, s týmy, které jsou okolo toho desátého místa, hrajete doma.
Tyhle zápasy musíme vyhrát! Říkáme si, že chceme něco uhrát na Slavii, a pak absolutně zvládnout tři zápasy s týmy, které jsou okolo nás. Pak budeme úplně v pohodě.