Jakub Mareš: Dáme do toho srdce

​Jakub Mareš, letní navrátilec, se může po jednozápasovém karetním trestu v neděli vrátit do sestavy sklářů. V předzápasovém rozhovoru přiznal, že „vyžlucení“ vyplývalo z jeho nažhavení.

Na tribuně v Ostravě jsi trpěl?
Trpěl, samozřejmě. Věděl jsem, že klukům nemůžu pomoct. Na druhou stranu jsem viděl, že byli nachystaní, že zápas odmakali. Byla vidět vůle po vítězství. Díky tomu jsme si z Ostravy odvezli tři body.

Nálada je teď určitě lepší.
Samozřejmě, tři body vždy pomůžou. I na tréninku je vidět jiná atmosféra. Doufám, že to bude takhle pokračovat, aby to bylo častěji.

Ty jsi po návratu do Teplic vletěl pořádně nažhavený. Z toho vyplývají ty tři karty?
Není se čím chlubit. Dvě karty byly úplně zbytečné. Musím se trošku uklidnit a pomoct týmu jinak.

Je to ponaučení, že?
Samozřejmě, člověk se učí v každém věku. Už jsem si myslel, že to mám za sebou… Ale vracel jsem se domů, kde mi na tom záleží, z toho to pramenilo. Musím dát energii do něčeho jiného.

Třeba do nedělního zápasu s Mladou Boleslaví! Proti ní se ale Teplicím nedaří. Nebude tam i nějaký psychický blok?
To nemůžu říct, když jsem tu nebyl pár let. Je to na klucích. Ale já na statistiky nekoukám, hraje se od nula nula. Budeme chtít konečně vyhrát, doma se nám to dlouho nepovedlo. Věřím, že když do toho dáme srdíčko jako v Ostravě, tak se nám to povede.

Co bude pro utkání důležité? Čím je Mladá Boleslav nebezpečná?
Taktiku necháme na trenérovi. My se musíme soustředit na to, abychom na hřišti odevzdali stoprocentní výkon.

V Ostravě se vám dařilo, hráli jste pohledný fotbal na začátku duelu. Pak se ale obraz hry změnil. Proč?
Rychlá branka tomu napomohla. My ale měli nějaké taktické pokyny už v týdnu před zápasem. Věděli jsme, co chceme hrát. Důležité jsou především tři body. Víme, že hra nebyla na pohled taková, jaká měla být. Musíme se odpíchnout od toho, že budeme vyhrávat, mít tři body. Pak se na to nabalí herní praxe, sebevědomí. A pak, doufám, budeme hrát dobrý fotbal.

Jaký bude tvůj vzkaz fanouškům směrem k neděli?
Chtěl bych je pozvat, aby sem přišli nás povzbudit. My uděláme maximum pro to, aby se vyhrálo. Dáme do toho srdce. To když divák uvidí, tak se může stát cokoliv. Na hřišti chceme nechat všechno.