Jakub Mareš: Dřeli jsme celý zápas, ale odjíždíme jako zpráskaní koně

Teplice v neděli prohrály v Edenu se Slavií 0:3, přestože podaly mnohem lepší výkon než před týdnem proti Českým Budějovicím. Jakub Mareš byl stejně jako všichni ostatní příslušníci žlutomodrého klubu pořádně naštvaný. Proč?

Vzhledem k tomu, jak se zápas vyvíjel, je pro vás výsledek 0:3 až krutý.
Můžeme si za to ale sami. Zdevastovali jsme v závěru celý náš výkon. Dřeli jsme celý zápas, ale pak jsme dostali dva góly a domů odjíždíme jako zpráskaní koně.

Co se stalo?
Přešli jsme na jiné rozestavení, chtěli jsme dát gól, třeba z brejku. Bohužel jsme vepředu ztratili balon, nějak se to odrazilo a dostali jsme z toho gól. Tenhle druhý gól celý zápas rozhodl.

Byla tam střídání, změna rozestavení. Tak vám trvalo, než jste si na něj zvykli?
Ne, to není o tomhle. Máme nějakou zodpovědnost. Šli jsme do rizika už. Je to škoda.

Co penalta?
Opět prý nebyla. Nevím, co k tomu říct.

Na stadionu byl VAR.
To nehraje roli. Oni si to stejně dělají, co chtějí, tak je to jedno. V kabině se všichni baví o tom, že penalta nebyla. Ale spíš mě mrzí to, že je to jedna nula, můžeme to dohrát a jet domů s hlavou nahoře za odmakaný výkon. Ale necháme si pak dát dva góly a vypadáme jak vocasové.

Jaká byla Slavia po Barceloně?
Ona hraje pořád stejně. Hodně jí tam rotují středoví hráči, berou si balon, rozehrávají ho. My ale byli dobře na ni připraveni. Všichni jsme makali. Je zajímavé, že to všichni odmakáme, ale s Budějovicemi se všichni ploužíme. Z toho si musíme vzít ponaučení a vyhrávat nad týmy, které jsou pod námi, v naší blízkosti.