Jakub Mareš: Fotbalové to nebylo, bod z venku se ale vždy počítá

Dal svůj čtvrtý gól a přispěl tak k remíze 1:1. Jakub Mareš na Slovácku ale v závěru zápasu tahal nohy, jeho tým totiž absolvoval náročný „anglický týden“. Bod, který Skláři importovali z Uherského Hradiště, je proto o to cennější.

Splnil jsi úlohu útočníka, dal jsi gól. Spokojeně ale nevypadáš.
Spíš je to únavou. Hráli jsme ve středu a teď hned v sobotu, navíc jsme měli komplikovanější cestu. Bylo to znát. Ale od všech to byl na hřišti odmakaný, odbojovaný výkon. Fotbalové to nebylo, ale bod z venku se vždycky počítá.

Anglický týden bývá vždy náročný.
Ale Boleslav, se kterou jsme hráli ve středu, hraje až v neděli, my museli hrát už v sobotu. Na to se nechceme vymlouvat, jsme na to malí páni. První poločas jsme měli uhrát lépe, jít do kabiny s vedením. Bohužel jsme dostali gól z blbýho nákopu. Pak jsme to ukopali vůlí, na konci už jsme tahali nohy.

Počítali jste s tím, že se únava projeví? Že jste měli taktiku, která velela zápas rozhodnout v první půli, nebo alespoň se dostat do vedení?
Samozřejmě, že jsme chtěli dát gól co nejdřív, abychom pak chodili do brejků. Fotbalovost tam nebyla ani z jedné strany, jen nákopy, souboje.

Hrála při tvém gólu roli chytrost? Díval ses na brankáře?
Díval. Chtěl jsem to udělat o krok dříve, ale nevěřil jsem si, proto jsem si ještě počkal. Bylo tam i trošku štěstí. Zaplaťpánbůh, bod je důležitý.

Z posledních čtyř zápasů jich máte šest. Co stojí za zlepšením?
Vím to, ale necháme si to v kabině, nebudeme to nikde ventilovat. My to víme, cítíme to mezi sebou, ale necháme si to pro sebe.