Jakub Mareš je hráčem měsíce ve FORTUNA:LIZE

Teplice během uplynulého měsíce ani jednou neprohrály. Lví zásluhu na tom má dvaatřicetiletý útočník Jakub Mareš, který nastřílel čtyři zářijové góly svého celku a vytáhl ho do "prostřední" skupiny o poháry.

Opětovné angažování někdejšího mládežnického reprezentanta, jenž je teplickým odchovancem, se Severočechům zatím náramně vyplácí. Dvaatřicetiletý Jakub Mareš obléká žlutomodrý dres po zahraničních štacích ve Slovanu Bratislava (Slovensko) a Zaglebie Lubin (Polsko). V září se postaral hned o čtyři teplické branky z celkových pěti.

Na prvních dvou remízách proti Karviné (0:0) a Liberci (1:1) se Jakub Mareš ještě gólově nepodílel (proti Liberci nenastoupil), v dalších zápasech se ale stal klíčovou postavou svého týmu. Nejprve rozhodl dvěma trefami odložený duel 4. kola proti Mladé Boleslavi (2:0), o tři dny později pak vystřelil Teplicím bod na Slovácku (1:1). Přesnou hlavičkou do protipohybu brankáře pak rozhodl Mareš v závěru měsíce zápas proti Bohemians 1905 (1:0). A že mu střelecký prach nezvlhnul ani v říjnu, ukázal před reprezentační přestávkou v Opavě, kde skóroval čtyři minuty před koncem v době, kdy hrály Teplice v deseti bez vyloučeného Shejbala.