Jakub Řezníček: Bohužel opakujeme stejné chyby

Šestou brankou sezony se dotáhl v interní tabulce střelců na Jakuba Mareše, raději by ale svůj gól vyměnil za body. Jakuba Řezníčka ještě dlouho po zápase mrzelo, že „skláři“ vyšli po dobře odvedené práci v neděli opět naprázdno.

Jakube, další smolný zápas Teplic. Co udělat, aby už body přišly?
Myslím, že jsme hráli dobrý fotbal. Byli jsme lepší na míči, běhali jsme, bojovali. Bohužel to na body nestačilo, což je velká škoda. Myslím, že jsme si je zasloužili. Ale tohle se prostě musí udržet, i kdybychom měli mít nakonec jen bod. Přečkali jsme penaltu, pak dostaneme gól…. Měli jsme to přerušit i za cenu faulu. Bohužel opakujeme stejné chyby.

Ty jsi spálil několik tutovek. Co ti při šancích chybělo?
Asi větší klid a také větší štěstí. Ta první šance byl centr na zadní tyč, to bylo už v první minutě. Měl jsem to na levačku, ale dalo se to trefit, i když to bylo těžké. Další byl trestňák – někomu by to tam spadlo, mně ne. V závěru jsem přestřelil branku – mířil jsme nahoru, protože mi tam lehali hráči. Pak jsem dal gól a brankář mi chytil hlavičku. Není to v pohodě, padá to na nás, nemáme takové štěstí.

Teď už jde o hodně. Potřebujete se soupeřům utrhnout.
Samozřejmě, potřebujeme každý bod. I tohle nám může chybět. Musíme do toho dát vše, abychom se utrhli. Musíme nějaké body posbírat. Teď je nutné jít do každého zápasu jako proti Jablonci. Pak se k nám obrátí i to štěstí. Je to teď psychicky hrozné, ale musíme se oklepat a jít dál.

Co se změnilo, že jste podali mnohem bojovnější výkon než v minulých zápasech?
Těžko říct. Je to o každém z nás, jak se k tomu postavíme. Bojovali jsme jako jeden tým, takhle máme hrát pořád. Nevím, proč tomu tak není.

Ty jsi před prvním duelem s Libercem neměl nastoupit, nakonec hraješ pořád. Co se ti přihodilo?
Tehdy jsem na předzápasovém tréninku blbě došlápl, něco mi křuplo v kotníku. Šel jsem na vyšetření, měl jsem nějakou prasklinu v kloubní jamce. Doktor mi nedoporučoval hrát, ale zkusil jsem si rozcvičku a šlo to. Bylo mi blbý ležet na stole, když to nějak jde. Kousl jsem se a hraju s tím. Už to nebolí, přešlo to.