Jan Krob: Bylo by fajn, kdyby dorazilo 6-7 tisíc diváků

V neděli od 16 hodin vyběhnou na zelený pažit teplických Stínadel fotbalisté domácího celku a Jablonce. Ve 3. kole HET ligy tak dojde na malé severočeské derby. V tabulce jsou na tom lépe Teplice, které mají tři body, Jablonec má pouze jeden bodík. Na utkání zve levý bek Sklářů Jan Krob.

Je tu druhé domácí utkání v řadě, po Dukle přijede Jablonec. Jak náročné to bude?
Musíme být rádi, že budeme hrát dvakrát po sobě doma. Chceme z těch dvou zápasů udělat co nejvíc bodů. První zápas se nám povedl, tak na to chceme navázat.

Admir Ljevaković říkal, že nepamatuje, kdy Teplice naposledy vyhrály dva po sobě jdoucí domácí duely. Ty jo?
Asi když jsme hráli mezitím pohár. Ne, to je sranda. Vím, že je to těžké, říká se to. My chceme ale tuhle teorii rozbít a mít šest bodů.

Jablonec trošku obměnil kádr, změnilo se to tam i ve vedení. Co od něj očekáváš?
Hráče má pořád kvalitní. Čekám vyrovnaný zápas. Budeme doufat, že přijde hodně fandů nás povzbudit.

Jakou očekáváš návštěvu?
Myslel jsem, že na první utkání s Duklou přijde méně fanoušků, že budou třeba u Barbory v tom vedru. Mile mě překvapili. Teď by bylo fajn, kdyby jich dorazilo 6-7 tisíc.

Cítíš, že zájem fandů o vás roste? I na pohár na hřiště Loko Vltavín jich dorazilo hodně.
Poslední dobou jich s námi jezdilo ven hodně, protože jsme tam často bodovali a hráli dobrý fotbal. Myslím si, že i na domácí stadion by jich mohlo chodit víc.

Zvlášť, když se vám začalo doma dařit i proti papírově slabším soupeřům, že?
Snažíme se tlačit pořád dopředu. Budeme rádi, když nám to tam i proti těm relativně slabším bude padat. Musíme proměnit první šance, které si vytvoříme, pak se hraje uvolněněji.