Jan Rezek: Bylo to hrozně těžké utkání

Do konce zápasu zbývalo sedm minut, když z místa, ze kterého na začátku zápasu skóroval Roman Potočný, udeřil podobným způsobem i Jan Rezek. Na rozdíl od Potočného trefy ta Rezkova byla vítězná, Teplicím v derby s Libercem zajistila veledůležité tři body.

Po nepříznivé sérii jste přesně taková vítězství potřebovali!
Ano, jak říkáš. Měli jsme sérii zápasů, kdy se nám výsledkově nedařilo. Hlavně jsme nedali tři zápasy gól, tak jsme si říkali, že to zkusíme urvat nějakou šmudlou. Zaplaťpánbůh, že jsme tou šmudlou ještě do poločasu vyrovnali. Ta branka nás nasměrovala za třemi body, i když to bylo hrozně těžké utkání.

Tvůj gól žádnou šmudlou nebyl, to byla pořádná petelice!

Sedlo mi to na volej. Říkal jsem si, že jsem celý zápas nebyl ve hře, spíš to bylo o běhání, o bránění libereckých záložníků. Bylo to takové na hlavu. Vypadá to, že jsem se celý zápas šetřil na tu jednu ránu. (smích)

A místy to bylo i pořádně tvrdé, i ty si dostal kartu.
Je to derby, takhle se to hraje. My jsme prostě chtěli ukázat srdce, to se nám povedlo. Takhle ty zápasy musíme prostě hrát. Nesmíme koukat na to, jestli dostaneme dvě žluté karty. Když budeme bojovat a jezdit po zadku, tak se to k nám otočí čelem a podobné duely budeme zvládat.

Jak nepříjemné to bylo z toho pohledu, že jste po inkasované brance přišli o Tomáše Grigara?
Je to náš klíčový hráč, bylo to hrozně nepříjemné. Doufám, že to není nic vážného. Jsem rád, že jsme ten zápas zvládli i pro něj. Máme skvělou partou, Tomáš je členem naší rodiny. Nechci říct, že jsme to měli přímo v hlavách, ale jsme rádi, že jsme i pro něj to vítězství vybojovali.

Bylo to zlomové utkání. Pokud by se vám nepovedlo, byli byste dole.
Kdybychom to výsledkově nezvládli, tak by situace v tabulce byla nepříjemná, to je pravda. My to ale zvládli a teď musíme koukat dopředu, jít zápas od zápasu a sbírat bodíky, dávat do toho srdce. Já vím, je to klišé, ale je to pravda. Musíme hrát poctivý fotbal.

Není škoda, že nyní přichází reprezentační pauza?
To je těžká otázka. Možná, že je, ale musíme to brát tak, jak to je. Na druhou stranu můžeme tu reprezentační pauzu prožít relativně v klidu. Kdybychom to nezvládli, tak by to bylo na palici. Takhle můžeme trénovat s úsměvem na tváři.