Jan Rezek: Věřím, že přijde nad 8000 diváků

Zkušený Jan Rezek se už nemůže dočkat sobotního duelu se Spartou. Zatím netuší, jestli do hry bude moct po zranění zasáhnout, sváteční duel ho ale motivuje na maximum, stejně jako celou teplickou kabinu.

Zápasy se Spartou bývají sváteční. Jaká máš očekávání před sobotu?
Jak jsi řekl, už to, že hrajeme doma se Spartou, je svátek. Samozřejmě, že se na ni budeme chtít vytáhnout. Doufám, že přijde hodně lidí a že ji doma porazíme.

Sparta má své problémy. Co od ní čekáš?
Od začátku sezony není v jednoduché situaci. Dá se říct, že je pod nějakým tlakem, je to pro ni hodně nepříjemné. Ale je to Sparta, má ve svých řadách hodně zkušených fotbalistů. My se musíme soustředit sami na sebe, abychom získali nějaké body, nejlépe tři.

Bude pro vás čitelná? Nový trenér, další změny…
Víme, že v létě udělali spoustu nových hráčů, v zimě pak další. Asi teď v zimě hodně zvýšili kvalitu, když přišel Stanciu a Kanga. Myslím, že to jsou výborní fotbalisté, hodně pomohli, na jejich hře to bylo vidět. Mají nového trenéra, Pavla Hapala. Myslím si, že jejich hře dá řád a tým dá dohromady. Určitě se Sparty nebojíme, budeme nad ní chtít zvítězit.

O vás se říká, že váš výkon roste s kvalitou soupeře. Bude tomu tak i v sobotu?
To doufám. My bychom chtěli v každém utkání hrát jako Barcelona, ale bohužel to tak nejde. Můžu slíbit, že do toho dáme vše, že Spartu potrápíme, je to pro nás obrovská motivace.

Hodně vás před reprezentační přestávkou trápila marodka, byl jsi na ní i ty. Už je to lepší?
Měl jsem malinkou trhlinku ve svalu. I když to tak hrozné nebylo, tak takové zranění potřebuje čas. Pomalinku se zapojuji s mančaftem do tréninku. Chtěl bych být připravený na zápas, uvidíme ale, jak dopadne kontrolní sono.

Jak jste vlastně využili kontrolní reprezentační přestávku?
Nechci říct, že jsme dobili baterky, to se říká vždy, ale potrénovali jsme. Nebylo to nic hrozného, spíš jsme se museli dát do kupy, měli jsme hodně zraněných, mladí byli s nároďáky. Vlastně nás tu ani tolik nebylo, doplnili nás kluci z juniorky. Spíš to tedy byl čas na to, abychom se dali dohromady, zahojili šrámy.

Zápas bude ostře sledovaný diváky. Když přijdou v počtu 8 tisíc a více, můžou vyhrát Ford Ká+. Jak tobě se tohle autíčko líbí?
Líbí. Já bych se do něj vešel, ale pro některé kluky v kabině by to byl problém, třeba Jéřa by musel přední sedačku vytrhnout a sednout si dozadu. Věřím, že lidi přijdou v počtu víc jak osm tisíc, že Sparta není lákadlo jen pro nás, ale i pro ně.