Jan Rezek se vrací na Stínadla

Jeden velký návrat na teplická Stínadla je připraven před novým soutěžním ročníkem, do Teplic se totiž vrací odchovanec Jan Rezek, i když to bude především v jiné roli než té hráčské. Rezek totiž bude působit jako trenér u teplické mládeže, konkrétně jako asistent u dorostu U19, a současně bude hrát za třetiligovou rezervu. "Chceme do fungování mládeže zapojovat naše bývalé hráče, aby měli naši mládežníci ke komu vzhlížet, proto jsem moc rád, že se nám podařilo dotáhnou příchod Honzy Rezka," pochvaluje si sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

Rezek v Teplicích válel na startu své kariéry, vybojoval se žlutomodrými vítězství v domácím poháru a zahrál si památné zápasy s Feyenoordem a Kaiserslauternem. Poté během své kariéry prošel pražskou Spartou, plzeňskou Viktorií a také několika zahraničními kluby, zahrál si více než dvě desítky zápasů za reprezentaci. Na Stínadla se ještě vrátil v sezóně 2017/18, závěrečné roky své prvoligové kariéry pak odehrál v Příbrami, v jejímž dresu se v sobotu rozloučil s kariérou právě v Teplicích.

Devětatřicetiletý záložník už během své hráčské kariéry pracoval na trenérských licencích a momentálně je majitelem licence UEFA A. "Už dlouho jsem věděl, že po kariéře budu chtít pokračovat jako trenér, proto jsem se na to připravoval. Jsem moc rád, že se jako trenér můžu vrátit právě na Stínadla, kde jsem se dostal do velkého fotbalu. Moc se na práci s mládeží těším a vážím si téhle šance," říká Jan Rezek.