Jan Shejbal: Zranění se vleklo

Jan Shejbal se v úterý v Olomouci vrátil do teplické sestavy po zranění, které ho trápilo delší dobu. Nastoupil ke konci zápasu do útoku, dokonce byl u velké šance, které málem skončila golem “sklářů”. V nedělí bude připravený na 100% pomoct “žlutomodrým” k definitivní záchraně ligy.

Dlouho jsi chyběl, co tě trápilo?
Měl jsem nějakou prasklinku v lýtku. Dvakrát jsem to šel zkusit, ale vždy jsem si to obnovil. Tak se to zranění vleklo, bylo to už otravné. Teď už nic necítím, je to dobré.

Byl jsi netrpělivý, že sis zranění obnovil?
Zápasy šly v rychlém sledu za sebou, nebylo na co čekat. Je to tak, že buď vydržíte dobu hojení, to je tak 6 týdnů, nebo to zkusíte dřív. Téměř jsem nic necítil, tak jsem to zkusil. Vždy to ale dopadlo špatně. Nakonec se to ale zatáhlo, tak jsem rád.

Když k tomu zranění ještě přičteme pandemii, tak to byla pořádně dlouhá pauza!
Přesně, bylo to dlouhé. Chyběl mi fotbal. Když jsem šel na hřiště v Olomouci, tak jsem byl už nervózní, což se mi moc nestává. Byl jsem prostě plný očekávání.

Nastoupil jsi nezvykle v útoku!
Párkrát už jsem v něm nastoupil. A i jsem počítal, že tam půjdu, protože v obraně se během zápasu moc nestřídá, navíc nám teď funguje. Říkal jsem si, že když tam půjdu, tak na dohrávání standardek, na udržení výsledku, nebo to oběhat vepředu, stížit soupeři rozehrávku.

A nakonec jsi málem byl u gólu.
To byla škoda, že nepadl. Byla to taková polostřela, polocentr na zadní. Kdyby to tam padlo, tak už není o čem, byli bychom zachránění. Ale i tak je pro nás bod cenný, i když šancí bylo hodně.

Teď potřebujete k definitivě bod.
Musíme si to uhrát sami. Pravděpodobnost záchrany je už hodně velká, ale nemůžeme se upínat k tomu, že Karviná ztratí. Pořád je o co hrát.

Ještě se vraťme k povídání o obraně. Na postu stopera se velmi dobře zabydlel Lukáš Mareček, co na něj říkáš?
Marec je výborný fotbalista. On si poradí na více postech, podle mě by odehrál téměř vše. Hru vidí, velmi dobře ji čte. Zvládne stopera, střed pole a určitě i beka. Je to dobrý fotbalista a můžeme být rádi, že ho tu máme.

Ale na neděli je vyžlucený, což otvírá možnost tobě.
Já jsem připravený, tak uvidíme, jak s tím trenér naloží. (úsměv)

Na utkání můžou přijít diváci v hojnějším počtu než při minulých zápasech. Na co je pozveš?
Budeme chtít navázat na poslední výkony, kdy padlo hodně gólů a jsme hráli dobrý fotbal. I v Olomouci jich na obě strany mohlo být hodně. Poslední zápasy hrajeme celkem pěkný fotbal. Budeme chtít udržet tu sérii, zase bychom rádi vyhráli!