Jaromír Mixa slaví sedmdesáté narozeniny

Právě dnes slaví své sedmdesáté narozeniny bývalý obránce Teplice Jaromír Mixa. Ten odehrál celou svojí kariéru na postu pravého obránce. Byl znám jako nesmlouvavý tvrdý obránce, přes kterého nebylo lehké přejít. Do Teplic se dostal ze Spartaku Ústí nad Labem počátkem roku 1971, kdy Jaromír Mixa absolvoval se žlutomodrými zájezd do Jugoslávie. Podle dohody mezi oběma kluby se natrvalo stal teplickým hráčem až od 1. 7. 1971.

Prvoligovou premiéru zažil Jaromír Mixa 11. 8. 1971 v Bratislavě. Byl to pro něj velmi úspěšný vstup do 1. ligy, neboť teplickému týmu se podařilo zdolat na stadiónu Na Pasienkoch domácí Inter Bratislava 3:0. Mixa se okamžitě stal na mnoho let stálým členem základní sestavy a klubu zůstal věrný i po sestupu z 1.ligy v roce 1979. V paměti mnoha teplických příznivců zůstalo jeho nespravedlivé vyloučení v kvalifikačním utkání o postup do 1.ligy proti Hradci Králové. Poslední mistrovský zápas za A-mužstvo žlutomodrých odehrál 15. 11. 1980 v Liberci, kde žlutomodří zvítězili 3:0. Poté ještě krátký čas působil v B-mužstvu a hráčskou aktivní činnost ukončil 30. 9. 1982, kdy v exhibičním utkání před 4000 diváky nastoupilo mužstvo bývalých hráčů pod názvem „Mixa team“ proti současnému týmu. Současný tým vyhrál 5:3, ale o výsledek vůbec nešlo.

S blížícím se koncem hráčské kariéry se Jaromír Mixa začal připravovat na trenérskou kariéru a od léta 1981 se stal asistentem trenéra Cermana u A-mužstva žlutomodrých. V této funkci vydržel řadu let a v létě 1989 se stal hlavním trenérem A-týmu. Bohužel toto období bylo jedním z nejhorších v historii klubu a Jaromír Mixa zažil z pozice trenéra nepříjemný sestup do České fotbalové ligy. V létě 1991 se s trenérskou židlí u teplického týmu rozloučil.

Pohled do statistických čísel říká, že Jaromír Mixa odehrál ve žlutomodrém dresu 205 mistrovských utkání (z toho 189 v první lize) a vstřelil v nich 4 góly (z toho 1 v první lize v Trnavě). V domácím poháru odehrál 20 utkání, v Poháru UEFA 2 utkání, v Interpoháru 10 utkání a ve Středoevropském poháru 2 utkání. Zúčastnil se rovněž obou ročníků Perského poháru v letech 1974 a 1975. Klub přeje oslavenci všechno nejlepší do dalších let a především hodně zdraví.