Knapík a Krunert byli u výhry jednadvacítky

Reprezentace do 21 let splnila cíl, který si dala před startem kvalifikace o postup na evropský šampionát. Po domácí výhře 3:0 nad Kosovem mají „Lvíčata“ plný počet bodů a vedou svou skupinu. U výhry nad Kosovem byla také teplická dvojice Jan Knapík a Štěpán Krunert, první odehrál celý zápas a druhý se do hry dostal v závěrečných minutách.

Do první střelecké příležitosti se dostal ve čtvrté minutě stoper Martin Vitík, který zakončoval střelou přes hlavu po přímém kopu, ale svým pokusem branku vysoko přestřelil. Desátá minuta přinesla první český gól. Po skvělém napadání rozehrávky soupeře v podání Pavla Šulce a Filipa Kaloče se právě kapitán neukvapil, podržel chviličku míč a poté přesnou přihrávkou skrz malé vápno našel Václava Sejka, jenž doklepl míč do sítě – 1:0! Do velmi nadějné situace se dostal deset minut před přestávkou Pavel Šulc, který zakončoval akci na jeden dotek v podání Kaloče s Gabrielem, ale plzeňský záložník na středu pokutového území vystřelil pouze doprostřed branky a brankář Kosova míč vyrazil volejbalovým zákrokem. Druhou uklidňující branku si český výběr dopřál ve 38. minutě. Střelu z úhlu v podání Adama Karabce vychytal hostující brankář, ale míč pouze vyrazil před sebe a Adam Gabriel se s ním vůbec nepáral a prudkou ránou jej napálil do sítě.

Do druhého poločasu udělal realizační tým změnu na hrotu útoku, když Sejka nahradil Fila. Hosté do druhého poločasu vstoupili mnohem aktivněji a český tým se musel v úvodu druhého dějství bránit. Kosovci ale ze své mírné převahy nic nevytěžili. Až po deseti minutách hry se české mužstvo vrátilo zpět k dominanci z prvního poločasu, drželi míč a navíc přidali třetí branku. Jan Žambůrek našel kolmicí Pavla Šulce, který vystřelil křížem skrz vápno a střídající Daniel Fila míč lehce tečoval do sítě – 3:0. Necelou čtvrt hodinu před koncem zápasu se šikovně uvolnil v pokutovém území Daniel Fila, jenž po rychlé kličce hledal prudkou přihrávkou skrz malé vápno Adama Gabriela, ten ale na zadní tyči na míč těsně nedosáhl. V nastaveném čase ještě vystihl aut Lukáš Červ, který střílel směrem na odkrytou branku, kterou ale netrefil. Utkání tak skončilo výhrou 3:0.

V listopadu české mužstvo čeká venkovní dvojzápas, když český tým bude hrát v Anglii a Slovinsku.

Kvalifikace ME U21 2023
Česko U21 - Kosovo U21 3:0 (2:0)
10. Sejk, 38. Gabriel, 57. Fila. ŽK: Knapík, Gabriel, Kaloč - Marleku. Rozhodčí: Leibovitz - Dotan, Adi (vš. Izrael). Diváci: 2439.
Česko: Kovář – Gabriel (83. Jurásek), Vitík, Knapík, Fukala - Žambůrek, Kaloč (83. Krunert) - Karabec, Šulc (69. Kohút), Ostrák (69. Červ) – Sejk (46. Fila).
Kosovo: Nreca Bisinger - Hoti A., Kurtulus, Zumberi – Krasniqi (62. Limani), Hoti F. (63. Zeqiri), Kryeziu (71. Sadiku), Lushaku, Hoxha - Berisha Dia (83. Tahiri)., Marleku.