Knapík se Sejkem byli u dvou výher jednadvacítky

Jan Knapík a Václav Sejk zasáhli do kvalifikačních bojů o ME U21, které se bude konat v příštím roce. Česká jednadvacítky ve dvou venkovních zápasech vybojovala důležité dvě výhry, které ji drží na čele tabulky skupiny G.

V prvním zápase svěřenci Jana Suchopárka porazili Albánii 1:0, v tomto duelu odehrál Václav Sejk na hrotu útoku 73 minut, Jan Knapík do zápasu nezasáhl. Do druhého zápasu s Andorrou si role prohodili, při výhře 3:0 strávil na hřišti 27 minut Jan Knapík a Václav Sejk nehrál.

Důležitý zápas v bojích o postup čeká na český tým při následujícím červnovém srazu, kdy přivítá doma Anglii. Už nyní má však jistotu baráže. "Kvalifikace se hodně odvíjela od prvního zápasu se Slovinskem, které jsme zlomili brankou v samém závěru. Utkání s Anglií může hodně ukázat, ale nemusí rozhodnout úplně. Máme to však ve svých rukou a tuto pozici jsme před závěrem kvalifikace chtěli mít. Mužstvo ví, o co v červnu půjde, protože je ve hře postup na šampionát. Pevně věřím, že budeme připraveni," hodnotil trenér Jan Suchopárek.

Kvalifikace ME U21 2023
Albánie – Česko 0:1 (0:1)
Branka:
35. Kalaj vl. ŽK: Karrica, Dobra, Bushi (trenér), Muci - Fukala, Daněk, Sejk, Souček. Rozhodčí: Nobre – Ribeiro, Pereira (vš. Portugalsko)
Albánie: Simoni – Mitaj, Kalaj, Ismailgeci (36. Dobra) – Ndrecka, Muci, Celhaka, Kraja (83. Toci), Marku – Karrica (83. Syla), Cara (63. Tuci).
Česko: Kovář – Gabriel A., Vitík, Hranáč, Fukala – Žambůrek, Kaloč – Ostrák (58. Daněk), Valenta (73. Souček), Šulc (90.+3 Cedidla) – Sejk (73. Fila).

Andorra - Česko 0:3 (0:2)
6. Karabec, 10. a 56. Fila. ŽK: Babot, Guillén, Remolins, Vales, Bellido, Gomes - Souček. Rozhodčí: De Gabriele - Spiteri, Scerri (vš. Malta).
Andorra: Rabelo - Rodrigues, Bellido, Babot (74. Bienert), Guillén (74. Gomes), Alonso - Pubill (84. Sola), Remolins, Vales, Fernandez (83. Roca) - Rosas (74. Barbero).
Česko: Jaroš - Cedidla, Vitík, Hranáč (63. Knapík), Ryneš - Žambůrek, Souček - Daněk, Karabec (63. Ostrák), Ševčík (63. Beran) - Fila (76. Koubek).