Ladislav Kodad: Dozvěděl jsem se ráno, že nastoupím a dal jsem do toho všechno

Ladislav Kodad se překvapivě objevil v základní sestavě v pohárovém zápase s Brnem, ale stal se jednou z hlavních postav zápasu a druhou brankou pečetil výhru Teplic v poměru 2:0.

Más za sebou první start v základní sestavě za áčko v soutěžním utkání, tak co tomu říkáš?
Jsem za to moc rád, jsem moc rád taky za tu příležitost. Dostal jsem se tam až kvůli tomu, že se ráno Matěj Radosta zranil, což mě samozřejmě mrzí, ale na druhou stranu jsem rád, že jsem mohl nastoupit. Dozvěděl jsem se to až dnes ráno, ale dal jsem do toho všechno a dal jsem i gól. Jsem moc štastný, že jsme postoupili.

Původně jsi tedy neměl být v základní sestavě?
Měl jsem jít původně na lavičku, ale posunul jsem se do sestavy díky zranění Matěje Radosty.

Jaká je to vzpruha dát za áčko branku?
Pocit je to skvělý! Úplně se mi rozzářil úsměv, když jsem ten gól dal, jsem za to fakt moc rád i za tu šanci, že jsem dostal.

Byl ten gól snadná záležitost?
Myslím, že jsem to hrál holení, takže nic snadného, ale jsem za něj moc rád.

Zápas to byl povedený, měl jsi tam víc dobrých momentů. Věřil sis potom víc?
Je to tak, dostal jsem se do zápasu nějakými jednoduššími přihrávkami a pak jsem si víc věřil.

Jak hodně tě to může nakopnout, že sis ověřil, že takové zápasy můžeš hrát a může je hrát dobře?
Budu na sobě makat a snad těch příležitostí bude víc. Doufám, že budu chodit aspoň na lávku a občas se dostanu i na hřiště.

Postoupili jste mezi posledních osm týmů, koho by sis přál dál?
Uvidíme, kdo postoupí, ale líbila by se mi Sparta. Sice nevím, jestli bych nastoupil, ale kdyby i na chvilku, tak by to bylo super!

Dnes jsi hrál v záloze, ale dřív jsi nastupoval spíš na beku, tak co ti víc vyhovuje?
Celou kariéru se mi asi víc libil pravý bek, ale dneska musím říct, že mi to vyhovovalo, takže určitě budu rád hrát i v záloze.