Liga startuje pro Teplice v Příbrami

Středočeská Příbram bude první zastávkou Teplic na dlouhé cestě prvoligovým příběhem se štítkem 2019/2020. V sobotu od 17 hodin čeká Severočechy náročný duel, v němž oběma celkům půjde o co nejlepší start do nové sezony. Není bez zajímavosti, že se opakuje situace z předchozí sezony. Tehdy Tepličtí na úvod také startovali u Litávky. Parádní zápas skončil remízou 1:1.

V dešti se tehdy hrálo utkání „nahoru dolů“, dobře si ho vybavuje i Tomáš Vondrášek, krajní bek sklářů. Vzpomíná i na liják, který dvě jedenáctky tehdy smáčel. „Když by nám měl déšť přinést štěstíčko, tak bych si ho v sobotu určitě přál. Mně se hraje dobře, když prší, má to spád. Není to jako v přípravě, kdy to na suchém terénu drhne, hra ztrácí tempo. Každý fotbalista má rád, když je to vlhčí.“

To, že se žlutomodrým v 1. kole postaví právě Příbram, Vondráška netěší. „Příbram? Na jejich stadionu to není lehký soupeř. Víme, že je to tam nepříjemné, několikrát jsme se o tom přesvědčili. Asi se tam nějak extra ani v této sezoně vyhrávat nebude. Je to ale první zápas, může se stát cokoliv. Uvidíme, jak se týmy připravily, jak se připravily samy na sebe. Jsme plní očekávání, máme po minulé sezoně co napravovat,“ uvědomuje si. „Máme těžký los, zápas v Příbrami je pro nás i proto hodně důležitý,“ dodává Vondy.

Z losu nemá radost ani trenér Stanislav Hejkal. „Los považuji za příšerný. V prvních šesti kolech máme doma mistra ligy, Boleslav, na kterou nám to nejde, a Plzeň, které má ambice na titul. Je to těžké. A na začátek Příbram, tam se hraje špatně. Je tam bojovnost, nasazení. Příbram doma je specifická,“ tvrdí. Hejkal má přehled o tom, co se v Příbrami přes léto událo. „Změny tam jsou. Hlavně je znát odchod Matouška. Neřekl bych, že se jedná o bojovný celek. Přišla kvalita. Přišel Zeman, udrželi Rezka, našli Polidara do útoku, ale hraje jim v obraně. Mají i další kvalitní hráče, někoho udělali ze Slavie. Trenér Nádvorník to předělává na technickou hru.“

Tepličtí v posledním duelu před ligou porazili v Písku druholigový Vyšehrad 1:0 (Mareš), Příbram se utkala s Vlašimí. Zápas, který se hrál u Litávky, skončil remízou 2:2. První gól Středočechů dával Škoda, posila z Brna, poté se prosadil Kodr. Příbramští nastoupili v této sestavě: Kočí - Tregler, Kodr, Kingue, Polidar - Alvir, Soldát, Rezek, Voltr (46. Cmiljanovič), Zeman (61. Květ) - Škoda (61. Diviš).