MOL Cup - 3. kolo: Teplice - Třinec 2:1 (1:1)

Teplický tým dnes odehrál třetí kolo domácí pohárové soutěže s názvem MOL Cup. Žlutomodří přivítali na Stínadlech druholigový Třinec vedený bývalým hráčem i asistentem trenéra Teplic Svatoplukem Habancem. Trenér Stanislav Hejkal dal v tomto duelu příležitost Jakubu Divišovi, Danielu Trubačovi, Manelu Royovi a také Pavlu Vyhnalovi, na lavičce nechal Petra Mareše a Tomáše Kučeru a úplně odpočívat pak Tomáše Grigara a Jakuba Řezníčka.

Skláři šli do vedení po čtvrthodině hry, kdy Vondrášek našel hlavu střeleckého fantoma posledních dní a týdnu Jakuba Mareše, který otevřel skóre. Zvýšit mohl sám Vondrášek a vzápětí také znovu Mareš, jenže střela ani následná dorážka se neujaly. V 26. minutě tak došlo k vyrovnání, pohotovým doklepnutím se prosadil Wojnar.

Do druhého poločasu poslal Stanislav Hejkal místo Trubače Kučeru a právě on mohl ve 47. minutě strhnout vedení opět na stranu Teplic, když svou ranou jen těsně minul levou tyč. Vzápětí měl na hlavě gól Shejbal, ovšem jeho hlavičku po rohu z bezprostřední blízkosti dokázal Chmiel reflexivně vyrazit. Žlutomodrým tak pomohla penalta v 56. minutě, faulován byl Jakub Mareš a zatímco byl ošetřován, tak pokutový kop proměnil Patrik Žitný. Definitivní tečku mohl výsledku dát v 77. minutě Jan Shejbal, který na zadní tyči klouzal na dorážku Marešova centru, ale chybělo mu několik centimetrů. Tepličtí už poté dotáhli zápas ke zdárnému konci a po výhře postupují do osmifinále MOL Cupu.

Už v sobotu čeká na Teplice další utkání, tentokrát v rámci FORTUNA:LIGY, nastoupí na hřišti SFC Opava od 16:30 hod.