03.03.2021 | Redakce

MOL Cup - osmifinále: Teplice - Brno 2:0 (0:0)

Teplický tým odehrál ve středu odpoledne utkání osmifinále MOL Cupu proti Zbrojovce Brno. Trenér Radim Kučera dopředu avizoval, že dá příležitost dalším hráčům z jeho širokého kádru, a tak do utkání naskočila kompletně jiná jedenáctka než v sobotu v Ostravě. To však vůbec neznamenalo, že by šlo o jedenáctku slabší. Po dlouhé zranění se v základní sestavě představil Jan Knapík, po disciplinárním trestu se zase vrátili Droehnle nebo Řezníček.

Náročný terén nenahrával žádné ofenzivní přestřelce, dlouho se tak hrálo bez větších či menších příležitostí na obou stranách. Až po půlhodině hry vyzkoušel střelu Vukadinović a jeho pokus trefil ruku jednoho z hostujících hráčů, ale sudí Pechanec pokutový kop neodpískal. Těsně před poločasem zahrozila na druhé straně také Zbrojovka, ale Fila zamířil mimo tři tyče.

Po změně stran se nejprve nastěhovalo Brno před vápno Teplic, ale žádnou velkou šanci si nevypracovalo. To na druhé straně hlavičkoval sám od značky pokutového kopu Trubač, ale nedokázal umístit míč přesně k tyči. Žlutomodří v těchto chvílích přebrali otěže utkání a hned vzápětí musel Šustr vytáhnout střelu Kodada, krátký byl až po hodině hry na pěknou ránu Vukadinoviće, která otevřela gólový účet utkání. Rychlo to navíc mohlo být o dvě branky, jenže Řezníček ani Žitný síť nedokázali rozvlnit. Na druhé straně se zaskvěl Grigar proti Pachlopníkovi a umožnil tak místo remízového stavu navýšení na 2:0, vzápětí totiž propadl míč až k osamocenému Kodadovi, který tváří v tvář Šustrovi nezaváhal. Teplický tým držel postup do čtvrtfinále ve svých rukách, a tak deset minut před koncem ukázal trenér Radim Kučera při svém střídání také na mladého Tadeáš Vachouška, který si připsal soutěžní debut za A mužstvo. Symbolicky nastoupil s číslem 14, ve kterém v A mužstvu kdysi nastupoval takého jeho otec Štěpán. Teplice tak s přehledem postoupili do dalšího kola MOL Cupu, čtvrtfinále je na programu v dubnu.

MOL Cup - osmifinále:
Teplice - Brno 2:0 (0:0)

Branky: 59. Vukadinović, 71. Kodad.
ŽK:
41. Mareček, 64. Kučera.
Rozhodčí:
Pechanec - Vaňkát, Volf (Nedvěd).
Hráno bez diváků.
Sestavy:
Teplice:
Grigar - Hyčka, Ljevaković (58. Kučera), Knapík, Droehnle - Mareček - Vukadinović (81. T. Vachoušek), Žitný, Trubač (81. Fortelný), Kodad - Řezníček (81. Macej).
Brno: Šustr – Šural, Hlavica, Pernica – Bariš (60. Sedlák), Texl (67. Jambor) – Štepanovský (60. Pachlopník), Šumbera, Záhumenský – Přichystal (67. Aldin), Fila.

Fotogalerie