MUŽI B: FK Baník Souš vs. FK Teplice 0:5

Přátelské utkání - FK Teplice - Muži B

Sobota 25.01.202010:30 - Baník Souš / Zdeňka Fibicha 282

0:5 (0:2)

Branky Teplic:  9. vlastní branka - Baník Souš ( centroval Černý David ) - 0:1,  30. Šup Dominik ( as. Liška Lukáš ) - 0:2, 64. Kodad Ladislav ( po vlastním zisku míče ) - 0:3, 77. Kováč Daniel ( as. Šimeček Michal ) - 0:4, 89. Šup Dominik ( as. Kodad Ladislav ) - 0:5.

Statistiky utkání: Střely na branku 4:5 ( 2:2, 2:3 ) *** Střely mimo branku 4:6 ( 2:3, 2:3 ) *** Střely celkem 8:10 ( 4:5, 4:6 ) *** Vyložené šance 1:2 ( 1:1, 0:1 ) *** Ofsajdy 1:4 ( 0:2, 1:2 ) *** Rohové kopy 3:6 ( 2:3, 1:3 ) *** Fauly 6:9 ( 5:5, 1:4 ).

Sestava Teplic: Blažek Tomáš - Kodad Ladislav, Jeřábek Michal, Schettl David ( 62. Liška Jan ), Liška Lukáš - Liška Jan ( 46. Baftijar Besir ), Kováč Daniel - Černý David ( 46. Šimeček Michal ), Vobecký Marek, Černý Václav - Šup Dominik.

Realizační tým Teplic: Kolínek Jaroslav - trenér, Novák Martin - asistent, Novák Jaroslav - vedoucí.

Stadion: FK Baník Souš - Zdeňka Fibicha 282 / UMT.

Diváků: 30.

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Jaroslava Kolínka:

"Po čtrnácti dnech jsme nastoupili do druhého přípravného utkání a z větší míry na naší straně panuje spokojenost. Proti nám stál kvalitní soupeř, který nám nic nedal zadarmo, hrál se pohledný fotbal v tempu nahoru dolů na obou stranách a my jsme poprvé za půl roku neinkasovali žádnou branku.  Domácí Baník si dokázal vytvořit několik zajímavých příležitostí, ale jeho nepřesnost v koncovce a také pozorný brankář Blažek určili jediným skórujícím týmem náš tým, a to hned pětkrát. Jak už jsem napsal, tak jednoduše se výsledek nerodil a hlavně soupeřova šance hned ve čtvrté minutě mohla děj utkání posunout jiným směrem. Nám se do poločasu podařilo dvakrát skórovat. Nejdříve po skvělém centru Davida Černého si obránce Souše vstřelil vlastní branku a podruhé se trefil přesně Šup, který zužitkoval adresný centr velmi agilního Lukáše Lišky. Jedinou kaňkou na našem dnešním výkonu bylo prvních dvacet minut druhého poločasu, kdy jsme zcela vypadli ze hry a se štěstím jsme udrželi  čisté konto. Tento náš black-out ukončila až změna rozestavení, kdy jsme místo čtyř obránců přešli do ofenzivnějšího tříobráncového rozestavení se dvěma hrotovými útočníky a v té chvíli jsme opět převzali otěže hry do svých rukou a přidali další tři krásné branky. Potřetí se trefil do černého po samostatné akci velmi dobře hrající Kodad a chvíli na to se po rohovém kopu Šimečka prosadil tvrdou ranou Kováč. Skóre uzavřel po průniku a přihrávce Kodada podruhé úspěšný Šup. Výsledek, přístup a celkové vystoupení našeho týmu mě velmi těší, přesto chci zůstat obezřetný, protože nás nečeká lehká práce díky které chceme na jaře stoupat v mistrovské tabulce směrem vzhůru. Všichni víme, že nás to bude stát spoustu úsilí, dřiny a potu. Naším cílem je jít postupnými krůčky s obrovským odhodláním a s pokorou zápas od zápasu. Měli by k tomu přispět i změny v kádru a příchody tří vytipovaných hráčů, kteří se zatím ukazují velice pozitivně a jejich přínos pro tým je díky jejich charakteru a oddanosti fotbalu obrovský. Mluvím o Davidu Černém (Krupka, Svarog FC), o Dominiku Nobstovi (Baník Souš) a Davidu Schettlovi (Karlovy Vary). Jsem přesvědčený o tom, že ostatním klukům ukáží cestu, že posun v tabulce a v jejich vlastní výkonnosti začíná především v každodenní tvrdé práci a že jen odtrénovat nestačí. Každý si musí najít něco svého, co bude mimo řízený trénink dělat navíc, co mu pomůže se zlepšit, ať už  je to posilovna, regenerace, životospráva nebo jiné typy kompenzačních cvičení, fitnes a doplňkové sporty. A tohle všechno musí podpořit správným myšlením a správně nastavenou hlavou, protože v dnešní době k profesionálnímu sportu rozhodně patří i mentální trénink, který může být tím rozhodujícím závažím na pomyslných miskách vah právě ve chvíli, kdy se rozhoduje o vítězích a poražených."