MUŽI B - FK Teplice vs. FC Viktoria Plzeň 1:2

MUŽI "B" - PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ - SOBOTA 06.05.2019

Blažek – Kodad, Náhlovský, Zárybnický, Vobecký – Soungole – Švejda, Hloušek, Baftijar, Ondrášek - Mustafič.

Sestava Teplic - 2.poločas:

Košťál – Berešík, Náhlovský, Zárybnický, Kányai – Soungole – Švejda, Kováč, Černý, Chodora – Dolechek.

Realizační tým Teplic: Kolínek Jaroslav - trenér, Novák Martin - asistent, Klement Ondřej - fyzioterapeut, Boroschová Lenka - masér.

Stadion: Blšany.

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Jaroslava Kolínka: " První poločas byl vyrovnaný, hrálo se spíše ve středu hřiště a i přesto si oba týmy nějaké závary v pokutových územích vytvořily. Nás při nich jednou podržel brankář Blažek a v ostatních případech obětavost hráčů, kteří střely soupeře zablokovali. My jsme se o své šance připravili špatným načasováním náběhů, kdy jsme se často chytali zbytečně do ofsajdové pasti. Úvodní polovina utkání však skončila přeci jen naším vedením, kdy se podařilo Švejdovi dostat míč za obranu Plzně a Hloušek tváří v tvář plzeňského brankáři nezaváhal - 1:0.

Druhý poločas jsme začali velmi aktivně, ale během pár minut se na nás projevily čtyři dny náročného soustředění, Viktoriáni převzali otěže utkání do svých rukou a držení míče bylo jednoznačně v jejich prospěch. Nám se při zisku nedařilo míč déle udržet a když už ano, tak zbrklostí jsme o něj vzápětí snadno přicházeli. To nás v těchto chvílích stálo hodně sil a Plzeň tak svůj tlak proměnila ve vyrovnávací branku - 1:1. Soupeř dále pokračoval v nastoleném trendu, ale do velké šance jsme ho nepouštěli. A protože jeho zadní vrátka byla postupem času stále více otevřená a nám se konečně podařilo dohrávat rychlé protiútoky, tak dvě naše velké šance zůstaly bohužel nevyužity. Nejdříve Chodora po centru Švejdy trefil břevno, aby pak Černý z hranice pokutového území těsně minul tyč hostující branky. A když už se zdálo, že utkání skončí remízou přišel v 88. minutě nebezpečný centr do našeho pokutového území, kdy důrazný plzeňský útočník nezaváhal a vstřelil vítěznou branku Viktorie - 1:2."