MUŽI B: FK Teplice vs. FK Jablonec 2:2 (PK:4:2)

ČFL - skupina B

5.kolo - neděle 08.09.2019 - 10:30

2:2 (1:1) - (PK:4:2)

Branky Teplic: 45. Trubač ( as. Šup ), 86. Čmovš ( as. Trubač ), (PK:4:2) Trubač.

Branky Jablonce: 15. Dočekal, 83. Štěpánek.

Penaltový rozstřel:

Statistiky utkání: Střely na branku 6:4 ( 2:3, 4:1 ) *** Střely mimo branku 11:3 ( 6:2, 5:1 ) *** Střely celkem 17:7 ( 8:5, 9:2 ) *** Vyložené šance 5:1 ( 2:1, 3:0 ) *** Ofsajdy 4:1 ( 2:1, 2:0 ) *** Rohové kopy 7:9 ( 1:3, 6:6 ) *** Fauly 20:10 ( 9:3,11:7 ).

Sestava Teplic: Blažek - Paradin ( 83. Ondrášek ), Čmovš, Zárybnický, Šimeček - Náhlovský - Hyčka, Baftijar ( 79. Černý ), Trubač, Chodora ( 83. Mustafić ) - Šup (K).

Náhradníci: Berešík, Ondrášek, Černý, Mustafić, Vobecký, Němeček.

Realizační tým Teplic: Kolínek Jaroslav - trenér, Novák Martin - asistent, Novák Jaroslav - vedoucí, Neckař Pavel - lékař, Boroschová Lenka - masér.

Rozhodčí: Švagr Tomáš - Radina Marek, Cichra David.

Delegát: Gotthard Vojtěch.

Žluté karty: 56. Šup (Teplice), 56. Hyčka (Teplic) - 52. Rozkovec (Jablonec).

Stadion: 1.FC Dubí / tráva.

Diváků: 83.

Komentář k průběhu utkání z webu Onlajny.com čtěte ZDE.

Videozáznam utkání z webu TVCOM sledujte ZDE.

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Jaroslava Kolínka:

"Jestli jsme byli nešťastní v předešlých čtyřech mistrovských utkáních, tak v dnešním dvojnásob. Sice jsme nakonec vyválčili dva body, ale teď bezprostředně po utkání si pokládám otázku, jestli to je moc a nebo málo ? Nastoupili jsme posílení o hráče A týmu a hra tomu nasvědčovala. Od prvních minut šlo na hráčích vidět, že do utkávaní dávají vše. Žádné pochyby o přístupu, protože ten byl příkladný. V prvních 15 minutách až na malou výjimku jsme Jablonec k ničemu nepustili a sami se dostali do obrovské šance, ale Lojza Hyčka tváří v tvář proti brankáři Jablonce jen těsně prudkou přízemní střelou minul levou tyč. Potom přišel roh hostí a branka Dočekala v naší síti. To byla pro nás velká rána, ale my zůstali soustředění a pevně nohama na zemi. Neustálým tlakem jsme si vytvořili další dvě obrovské šance a k naší smůle a také smůle Lojzi Hyčky, který se v nich objevil, jsme žádnou branku nevstřelili. To se nám podařilo až těsně před odchodem do kabin, kdy se prosadil pro příhře kapitána Šupa aktivní Daniel Trubač.

Druhý poločas byl z naší strany na vyložené šance ještě lepší a v další 100% šanci byl brzy po změně stran opět velmi dobře hrající Lojza Hyčka, ale v minisouboji s brankářem hostí neuspěl. Po jeho následném centru z pravé strany se z malého vápna hlavou neprosadil Dan Chodora. A když už Lojza Hyčka za svoji aktivitu byl odměněn vstřelenou brankou, byl nepochopitelně odmáván ofsajd, který vzbudil velké emoce nejen u hráčů, ale i u diváků ( po shlédnutí videa nebyl ofsajd ani náhodou a to ještě s dvoumetrovou rezervou ! ). V dalších šancích se objevil Šup, pak Chodora a opět Šup. Utkání mohl strhnout na naší stranu Náhlovský, ale ve výhodné střelecké pozici si v šestnátce hostů špatně zpracoval míč. Pak se připomněl i Jablonec a jejich dobře zahraný roh jsme jen tak tak odehráli z blízkosti naší branky. Chybělo 10 minut do konce a v osobním souboji byl zraněn náš hráč ( Čmovš ). Ale "skvěle" vymyšlené pravidlo, že ošetřený hráč musí zůstat 3 minuty mimo hřiště nás málem dostalo do kolen a mohlo nás stát i celý zápas. Čmovš v době, kdy se už mohl vrátit na hřiště byl zadržen rozhodčími, protože ještě neuplynuly tři minuty a my tak museli hrát v této finální části celého utkání jen v 10 hráčích ! A k naší smůle jsme ještě navíc inkasovali branku ( sice naše velká a laciná chyba, ale i tak v tomhle pravidle nenacházím žádnou logiku !?

A nyní se dostávám k myšlence, jestli dva body jsou moc nebo málo. Do konce chybělo pár minut a my prohrávali. Ale nakonec dokonalá hlavička Čmovše po centru Trubače skončila v síti hostí a my si připsali první bod v soutěži. Druhý bod vychytal brankář Blažek v penaltové loterii, která je také součástí pravidel Fortuna ČFL ... A teď vyvstává otázka: Za kolik bodů můžeme být rádi ? ... Za předvedenou hru a počet vyložených šancí jsme měli mít tři, ale deset minut před koncem jsme s přispěním diskutabilního pravidla neměli žádný a nakonec po nerozhodném výsledku v základní hrací době a díky zvládnutému penaltovému rozstřelu máme body dva.

Nechci ale polemizovat na téma pravidla, raději budu hodnotit hráče. A tady musím být jednoznačně pozitivní a pochválit je všechny za přístup a za to, že se nepříznivým vývojem utkání nenechali zlomit, dřeli až do posledních vteřin a bravurně zvládli i penaltový rozstřel. Hodně nám dnes pomohli kluci z A týmu, to je bez debat ! Zkušenost a klid dodal naší obraně Čmovš, velká aktivita a fotbalovost Trubače ve středu pole a obrovská pracovitost Lojzy Hyčky dodala ostatním více sebevědomí a více energie k velmi dobrému týmovému výkonu a také k velmi slušným individuálním výkonům. Dnes jsem vypíchl tyto tři hráče, přesto ta pochvala patří všem nejen na hřišti, ale i na lavici. A k tomu i zraněným nebo vykartovaným hráčům, protože dnes jsem viděl, že všichni drželi při sobě a měli snahu něco udělat, něčím pomoci a podpořit tak náš klub FK Teplice."