Michal Jeřábek: Každá domácí remíza je ztráta

Stoperská dvojice Jeřábek – Král doma proti Bohemce uspěla, Teplice poprvé v sezóně udržely nulu. Slovo spokojenost byste ale na Stínadlech těžko uslyšely, což v následujícím rozhovoru potvrzuje i Michal Jeřábek.

Stínadly zní: tahle remíza může mrzet, je to velká škoda…
Tak jasně, každá domácí remíza mrzí, je to ztráta. Kdyby nám tam dnes něco spadlo, tak si myslím, že vyhrajeme, ale Bohemka byla houževnatým soupeřem, myslím, že s bodem bude spokojená. My ve druhé půli tlačili, ale bylo to po vápno, přišla jen Vaňousova šance ze standardky, to je tak vše.

Ta převaha opravdu byla zřejmá, ale něco tomu chybělo. Co konkrétně?
Bylo to po vápno. I když centry tam lítaly, ale nebyli jsme na svých místech, nebyli jsme tak důrazní. Musíme se na to podívat na videu a zhodnotit si to.

Ty ses do sestavy vrátil po jednozápasové pauze ve Zlíně, jak se ti hrálo?
Ta pauza byla asi znát, trošku nerozehranost, ale nestál jsem dlouho, abych se na to mohl vymlouvat. Jsem rád, že jsem se po zápase vrátil. Snad v tom budu pokračovat.

Ve stoperské dvojici jsi nejvíc zvyklý na Šušnjara, nyní si Alexe vyměnil za Alexe Krále. Jak se ti s ním hraje?
Jediná změna tam je, že teď hraji zleva, mám to přes nohu, to na rozehrávku není ideální, ale kam mě trenér postaví, tam budu hrát. Myslím, že spolupráce s Alexem Králem je v pohodě.

Poprvé v sezóně jste uhráli nulu, ale až tak asi netěší.
Těší, že jsme gól nedostali a neprohráli, máme alespoň bod, ale určitě by bylo lepší, kdyby to tam padlo a my vyhráli.

Zachránil vás fantastickým zákrokem Tomáš Grigar, že?
Ano. Tam byla přihrávka na Nečase mezi tři naše hráče, otočil se a odcentroval na malé vápno na Reitera. Grigi nás podržel fantasticky, jinak by to pro nás bylo daleko těžší, kdybychom prohrávali a museli dotahovat.

Příště vás čeká posilami nabitá Sparta, která se ale stále hledá.
Bude to velký zápas. Říká se, že v takových nemáte co ztratit, ale po domácí ztrátě tam pojedeme s tím, že musíme něco uhrát.