Michal Jeřábek: Musíme na Stínadlech vyhrávat

​Po celý týden panovalo v Teplicích velké vedro. Žlutomodří fotbalisté se v něm poctivě připravovali na sobotní duel s Duklou (AGC Aréna Na Stínadlech, 17 hodin), proti které mají po minulé domácí porážce, která jim zavřela cestu do Evropy, velkou motivaci. To koneckonců přiznává i Michal Jeřábek, stoper Sklářů.

Jak se vám trénuje v těchto vedrech?
Není to nic příjemného. Určitě se nám hraje lépe, když je o pár stupňů méně. Musíme to ale vydržet, v sobotu to nebude jiné.

Docházejí ve vedru dříve síly? Musí se více pít?
Ano. Ty síly navíc ubývají ještě rychleji, když se ztrácejí míče, je to pak víc náročnější. Co se počasí týče, tak nejideálnější by pro nás byl déšť.

Jak ty osobně se těšíš na zápas s Duklou, za kterou si dřív hrál?
Já se těším na každý zápas, ale s Duklou je to speciální, když jsem tam byl pomalu deset let. Budeme chtít Dukle vrátit tu poslední prohru z vlastního stadiónu, kdy jsme přišli o poháry. Ted je nová situace, nová sezóna. Chceme doma vyhrát!

Po té zmiňované prohře máte na Duklu pifku, že?
Je to tak, uteklo nám to o kousek, ale je to pryč. Zkusíme to napravit a poháry získat v této sezóně.

Dukla dostala v prvním kole čtyři góly v Plzni. Bude i po debaklu chtít hrát ten svůj styl, který je hodně fotbalový?

Jo, její styl se nemění, mají ho založený na kombinační hře. I když se ten kádr od doby, co jsem tam působil, hodně změnil, zůstali snad jen čtyři hráči, tak koncepce zůstává pořád stejná.

Na Slavii jste hráli dobře, body vám ale utekly…

Dobře, ale za nula bodů. Je to pryč, kde jinde bojovat, než teď doma, máme před vlastními diváky dva zápasy, musíme na Stínadlech vyhrávat!

A pomohl ten zápas v Edenu alespoň vašemu sebevědomí?

Jo, určitě je na čem stavět. V těchto zápasech se můžeme jen ukázat, protože od nás nikdo nic nečeká, teď ale přijdou zápasy, ve kterých budeme muset hrát my sami, o to to bude těžší.

V minulé sezóně jste se ale už naučili doma podobné duely vyhrávat, ne?

Ano, to jaro bylo dobré. Kdybychom na něj navázali, tak by to bylo super.

Co bude na Duklu platit? Hrát před stopery, kteří se jí tam protočili?

Jo, to si také myslím, že to může být největší slabina Dukly. Má dva nové stopery. Musíme je zásobit centry, nenechat je oddechnout. Myslím, že tudy vede cesta. Oni potřebují čas, hned si nesednou. I když já měl štěstí, že jsem si vždy s novými parťáky na stoperovi sednul. Doufám, že u Dukly to ale tak rychlé nebude.