Mládežníci FK Teplice navštívili stacionář Arkadie

Ve čtvrtek 25. dubna zavítali mladí hráči FK Teplice z týmů U19 a U18 v doprovodu manažera mládeže Jaroslava Bartoše, hlavního trenéra U18 Jaroslava Kolínka a kondičního trenéra Ondřeje Chlada do jednoho ze stacionářů teplické Arkádie v Novoveské ulici. Klientům stacionáře přivezli sebou nejen podepsaný fotbalový míč od všech hráčů našeho A týmu, ale i několik společenských her, které si pak společně během příjemně stráveného dopoledne zahráli.

V programu samozřejmě nechyběl ani fotbalový zápas na zdejší krásné zahradě, ve kterém tentokrát vůbec nešlo o výsledek, resp. vyhráli úplně všichni. Tepličtí mladíci se zároveň na místě dozvěděli od vedoucí zdejšího stacionáře paní Nétkové celou řadu zajímavých informací o jeho fungování a též měli možnost se i setkat s jednou ze zakladatelek Arkádie a předsedkyní její správní rady Janou Brežnou. Ta jim velmi poutavou formou opřenou navíc o svůj statečný boj s nepřízní životního osudu, přiblížila historický vývoj a roli, jenž toto významné zařízení sehrává v našem regionu.

Co je teplická Arkadie
Arkadie vznikla před více než 25 lety z iniciativy rodičů dětí se zdravotním postižením, kteří se nechtěli smířit pouze s ústavní péčí pro své děti. V současné době poskytuje své služby pro více než 200 osob se zdravotním postižením a jejich rodiny. Mezi poskytované služby patří výchova a vzdělávání v základní a praktické škole, poskytování různých druhů sociálních služeb či zaměstnávání v chráněných dílnách. Snahou je vytvoření takového prostředí, aby člověk s postižením měl možnost se dle svých schopností zapojit do běžného života. Další informace k činnosti Arkadie získáte na: http://www.arkadie.cz