Mladí Skláři v reprezentačních výběrech

O uplynulé reprezentační pauze měl teplický fotbalový klub hned několik svých zástupců v reprezentačních mládežnických výběrech České republiky a nutno dodat, že si mladí Skláři nevedli vůbec špatně.

Reprezentační výběr do 19 let měl na programu v rámci uplynulého říjnového programu dva přípravné zápasy. Českou devatenáctku vedl v těchto utkáních jako kapitán exteplický David Heidenreich momentálně působící v barvách italské Atalanty Bergamo. David odehrál v obou utkáních téměr plný počet minut, kdy se v prvním duelu v Kroměříži podílel jednou brankou na vysokém vítězství 6:0 nad Černou Horou. Ve druhém utkání, které bylo zároveň posledním přípravným utkáním českého výběru do 19 let před listopadovou kvalifikací o postup na ME, čeští mladíci vybojovali velmi cennou bezbrankovou remízu proti obhájcům trofeje evropských šampiónů kategorie U19, týmu Portugalska. Podle trenéra Jana Suchopárka český výběr rozhodně netahal za kratší konec, zápas byl vyrovnaný a remíza je zasloužená.

Ještě nabitější program měl reprezentační výběr do 18 let, který odehrál v reprezentační pauze celkem tři přípravná utkání - s Nizozemskem, Švédskem a Anglií. Druhý poločas odehrála proti Nizozemsku na pražském Střížkově opora teplické devatenáctky teprve sedmnáctiletý Matěj Radosta. Český výběr v utkání vedl, ale nakonec odešel poražen jen těsně 1:2, když evropští šampioni do 17 let Nizozemci rozhodli o svém vítězství až v 86.minutě brankou Summervilla. Ve druhém utkání se čtvrtfinalisty uplynulého evropského šampionátu  Švédy již čeští mladíci předvedli koncentrovaný výkon po celé utkání a zaslouženě porazili svého soupeře 1:0 brankou Zeronika. Celých 72 minut proto Švédům odehrál v anglickém St. George´s Parku také Matěj Radosta. V závěrečném utkání český tým do 18 let na půdě velkého favorita Anglie remizoval 2:2, kdy český kouč Luboš Kozel pochválil všechny hráče za předvedený výkon, obětavost a také odvahu, díky které hráči dosáhli tohoto vynikajícího výsledku.

Reprezentační výběr do 17 let má pod vedením trenéra Václava Kotala teprve před sebou říjnovou základní fázi kvalifikace o postup na evropský šampionát, kdy se střetne postupně s domácí Albánií ( 23.10. ), dále s Ázerbajdžánem ( 26.10. ) a na závěr s reprezentací Norska ( 29.10. ). Ve výběru sedmnáctiletých českých hráčů figuruje teplický záložník Pavel Hural a v pozici náhradníka je v nominaci také další teplický hráč Karol Sinu.

Reprezentační výběr do 16 let vyzval ve dvou přípravných utkáních stejně starou reprezentaci Slovenska. V úvodním utkání v Nivnicích se oba soupeři rozešli smírně po výsledku 1:1. V odvetě ve slovenské Ilavě výběr do 16 let vedený trenérem Radkem Bejblem již nad svým rivalem zvítězil 1:0, dle slov českého trenéra zcela po zásluze. V tomto odvetném utkání hájil českou branku po celých 90 minut velmi úspěšně brankář teplické sedmnáctky Lukáš Četverik, který si po závěrečném hvizdu rozhodčího připsal do osobních statistik v reprezentačním dresu velmi cenné čisté konto.

Nově se tvořící reprezentační výběr do 15 let uspořádal po vedením hlavního trenéra Antonína Baráka, asistentů Jiřího Vorlického a teplického Davida Köstla celkem tři přípravné kempy. Druhého z těchto kempů se v jihočeské Třeboni zúčastnili hráči teplické U15: obránci Martin Kříž a Josef Štercl, dále také útočníci Tadeáš Vachoušek a Patrik Život. Z důvodu nemoci se kempu bohužel nemohl zúčastnit také původně nominovaný obránce Vojtěch Musil a zraněný záložník Matyáš Korselt. Mezi náhradníky figurovali ještě další tepličtí hráči: brankář Jan Grümann, obránce Tomáš Sůra a také záložník Michal Trnovec.