Myška a Skurovec ve výběru ČR U15 Future

Mladí čeští reprezentanti kategorie U15 Future se v minulém týdnu zúčastnili turnaje v belgickém Tubize, kde se postupně střetli se stejně starými Švýcari a také s domácí Belgií. Ve výběru trenérů Hábla, Gestnera a Kováře byli a svůj první reprezentační sraz prožili také hráči teplické ligové patnáctky, brankář Vojtěch Myška a záložník Jan Skurovec.

Brankář Vojtěch Myška odchytal celé utkání proti Švýcarsku a záložník Honza Skurovec si bohužel v Belgii nakonec nezahrál, protože si v přípravě těsně před začátkem turnaje v Tubize poranil tříslo.

Mladí čeští reprezentanti kategorie U15 Future nestačili v úvodním utkání turnaje v Belgii na Švýcarsko, které vyhrálo nad českým výběrem 3:0.

"Soupeř byl velmi kvalitní ve všech aspektech hry a nebyl to jejich první společný sraz. Pro kluky, co nastoupili od začátku byl tento fakt nejmarkantnější, protože především neklid na míči zapříčinil v prvním poločase jen běhání za míčem," uvedl po zápase trenér Marek Hábl.

"V druhém poločase už nebyla dominance Švýcarska tak velká i díky lepšímu dostupování. Pro kluky to byla vysoká škola fotbalu," dodal trenér.

Zatímco ve středu podlehli čeští mladíci Švýcarsku 0:3, o den později nestačili na domácí výběr v poměru 0:2.

"Díky zkušenosti z prvního zápasu byl výkon v druhém utkání lepší, přesto jsme soupeři nedokázali vstřelit branku. Ale hlavně v závěru prvního poločasu jsme dokázali soupeře dostat do úzkých,“ hodnotil zápas trenér Marek Hábl.

"I začátek druhého poločase byl z naší strany aktivní, ale dvě krásné branky během čtyř minut v podání soupeře naši aktivitu utlumily a soupeř až do konce zápasu dominoval v kombinaci. Přesto v našem výkonu byla vidět větší odvaha a zlepšení,“ dodal trenér.