Na Stínadlech dnes proběhla tisková konference vedení klubu

V press centru na Stínadlech se dnes uskutečnila tisková konference předsedy představenstva FK Teplice Pavla Šedlbauera a nového ředitele klubu Rudolfa Řepky. Tisková konference probíhala formou videokonference přes Microsoft Teams vzhledem k momentálním opatřením kvůli pandemii COVID-19. Tématem byl nástup nového ředitele a jeho první dojmy a pocity v nové funkci. Úvodní slovo pronesl předseda představenstva Pavel Šedlbauer: "Máme dobré očekávání, pan Řepka se ve fotbale pohybuje dlouhá léta ve vysokých funkcích. Věříme, že naváže na práci Petra Hynka a ještě navíc přidá nějakou přidanou hodnotu, například ve formě kontaktů a zlepšení image klubu."

Nový ředitel fotbalových Teplice se na práci v klubu moc těší a promluvil také o cílech, které si vytyčil. "Být v Teplicích je pro mě obrovská čest, je to srdeční záležitost. Narodil jsem se tu, hrál fotbal a také pracoval. Cíle máme krátkodobé, tak i dlouhodobé. Krátkodobé jsou sportovní - soustředíme se, aby A tým hrál důstojnou roli v lize. Nyní se nám poměrně daří, ale pořád ještě body potřebujeme, abychom se co nejdříve dostali do klidného středu tabulky. Také jsme postoupili mezi osm nejlepších v poháru, to je pro nás také zajímavé. Dlouhodobě chceme být klubem, který vychovává hráče, má odchovance. Priorita by proto měla být v mládeži. Nyní funguje slušně, ale máme malý deficit v tom, že nemáme vybudovanou infrastrukturu. Chci pomoct také vztahově, nechceme žít na ostrově, chceme se propojit s fanoušky, politickou garniturou a s dalšími subjekty," řekl na úvod Rudolf Řepka.

Do práce se vrhl již od minulého pondělí, proto už může také říct, v jakém stavu klub našel. "Je to dobře fungující klub, který je vybudovaný na pevných základech, má tradici. Libí se mi, jaké morální hodnoty vyznává. Malinko jsme klopýtali po sportovní stránce. Musíme také být víc čitelnější pro veřejnost, mít stanovené cíle. Mužstvo musí pořád působit dojmem, že chce vyhrávat. Věřím, že i já můžu přispět k tomu, že FK Teplice bude veleúspěšný klub," přeje si bývalý generální sekretář FAČR.

Pochvaluje si také spolupráci s novými kolegy v klubu, ať již s představenstvem, zaměstnanci nebo sportovním úsekem. "Pocit z fungování celého klubu mám skvělý. Myslím, že jsme se myšlenkově a strategicky potkali ve všem. Máme se sportovním úsekem a představenstvem podrobná hodnocení zápasů, mluvíme o sportovní stránce. Za mě to funguje skvěle, máme pracovitý realizační tým. Zatím to vypadá, že i ty výsledky jsou nám nyní nakloněny. Věřím, že to bude fungovat," říká Řepka.

V momentálním období čekají sport s velkou pravděpodobností velké finanční dopady kvůli koronavirové krizi, i s tím Rudolf Řepka počítá. "S vedením jsme si o tom povídali. Shodli jsme se, že je to i o strategii. Jedním z cílů je snížit závislost na našem majiteli. Chceme být finančně nezávislí. Věřím tomu, že i s menším rozpočtem zvládneme být konkurenceschopní a dokonce posbírat nějaké úspěchy. Nechtěl bych nyní na vedení a zaměstnance ušít velký bič v podobě plánů na evropské poháry, ale vše je o práci. Když bude dobrá, tak to tak někdy možná bude. Cesta vede přes odchovance. Teplice vždy budou týmem, který potřebuje vychovávat hráče, pak je prodávat. Určitě se ale můžeme dostat do fáze, kdy budeme finančně zajištění tak, že si budeme moct odchovance nechat a vytvořit silný tým. Zatím nebudu slibovat evropské poháry, ale věřím tomu, že se to jednou stane," plánuje nový ředitel.

Jedním z cílů bude také vybudování tréninkového centra, které by dle Rudolfa Řepky pomohlo k lepšímu fungování mládeže: "V Čechách to není tak časté, i když se to vylepšilo, ale v zahraničí je nutnost mít tréninkové centrum. Jsem i rodič, mám syna v mládežnických kategorií, takže vím, že je potřeba mít tréninkové centrum pro lepší výchovu mládeže. Je to střednědobý cíl, vím, že tréninkové centrum nevybudujeme za několik týdnů. Ale je to jeden z hlavních cílů."

V závěru tiskové konference došlo také na hrací plochu na Stínadlech, která je momentálně v reklamačním řízení a její kvalita je po zimních měsících ve velmi špatném stavu. "Musíme ještě odehrát zápas Bohemkou, pak budeme mít díky reprezentační přestávce tři týdny, abychom dali trávník částečně do pořádku. Vegetační období není, věříme, že přijde, že se to nastartuje a vysejeme trávu, aby se stav pro zbytek jara zlepšil. Po sezóně pak dojde k rekonstrukci, takže věříme, že v létě bude na Stínadlech kulečníkový stůl," doufá teplický ředitel.