05.12.2019 | Redakce

Na Stínadlech se uskuteční v úterý vstup do Českého registru dárců krvetvorných buněk

Podpořte s FK Teplice Český registr dárců krvetvorných buněk Praha IKEM a staňte se dárci kostní dřeně - 10 minut Vašeho času může zachránit lidský život nejen Matějovi!

V úterý 10. prosince bude na teplických Stínadlech FK Teplice plnit další Žlutomodré přání a to tentokrát Matějovi Kučerovi z Miletína na Jičínsku. Matějovi byla v jeho dvanácti letech diagnostikována chronická forma leukemie a od té doby se mu hledá vhodný dárce kostní dřeně. Celý příběh Matěje najdete ZDE.

Matěj přijede do Teplic i v doprovodu svého otce Jana, který se rozhodl vzít nejen osud svého syna do vlastních rukou a začal organizovat akce podporující vstup dobrovolníků do registru. I když se mu podařilo sehnat více než 2 tisíce dárců kostní dřeně pro jiné, tak pro jeho syna se stále dárce najít nepodařilo.

Stejně tak i Vy můžete vstoupit do registru dárců kostní dřeně v úterý 10. prosince od 9 – 14 hodin přímo na teplických Stínadlech! Vstup do registru je rychlý a snadný, není třeba se ničeho obávat.
Případní zájemci, kteří chtějí věnovat 10 minut svého času a zachránit život nejen Matějovi, nechť prosí kontaktují nejpozději do 9. prosince Ing. Viléma Kunze, Ph.D. (mobil: 605 111 774, email: kunz.vilem@seznam.cz).

Následně se mohou těšit nejen na prohlídku zákoutí stadionu FKT se zasvěceným výkladem teplické legendy Pavla Verbíře, setkání a focení s hráči A týmu či přímo si mohou pohovořit i s Matějem Kučerou a jeho otcem Janem.

Jak můžete pomoci (nejen) Matějovi? Staňte se dárci kostní dřeně a vstupte do registru!
Vstupní vyšetření zabere zájemci pouze 10 minut času - zájemce vyplní vstupní dotazník a je mu odebrán stěr slin z dutiny ústní.

Pokyny před vstupním vyšetřením:

• zájemce musí splňovat podmínky vstupu do registru
• zájemce před stěrem slin nemusí být nalačno
• 30 min před stěrem slin nejíst, nepít, nekouřit, nežvýkat žvýkačku, nelíbat se s druhou osobou 
• sebou OP nebo jiný doklad totožnosti

Podmínky vstupu

• věk od 18 do 40 let věku, do 41. narozenin (evidence v databázi registru do 55 let věku dárce)
• hmotnost více než 50 kg
• výborný zdravotní stav (žádné závažné onemocnění - ani v minulosti)
• bez trvalé medikace a léčby (výjimkou je antikoncepce)
• veřejné zdravotní pojištění platné v ČR

DÁRCOVSTVÍ KOSTNÍ DŘENĚ JE DOBROVOLNÉ, BEZPLATNÉ A ANONYMNÍ.

Potřebné a kompletní informace naleznou dárci na www.darujzivot.cz


O2 TV nabídka Bonusový klub permanentkářů