Na obou gólech se podepsal suchý trávník, říkal Tomáš Grigar na Slovácku

Tahle sezona patří jemu! Zápas co zápas ukazuje svou výtečnou výkonnost. Jinak tomu nebylo ani v sobotu v Uherském Hradišti. Tomáš Grigar své Teplice opět podržel. Se spoluhráči se tak mohl radovat z bodu za remízu 1:1.

Klíčový zákrok přišel pár minut před koncem, kdy jsi zlikvidoval kouzelným zákrokem hlavičku Hofmanna.
Nebylo to nic složitého. Hráč byl na přední tyči, já to dobře viděl. Spadl jsem doprava a bylo to.

Co při takovém zákroku hraje největší roli? Zkušenosti? Štěstí?
Hodně faktorů. Míč se může kdykoliv odrazit, bylo tam hodně hráčů. Ale jak říkám, dobře jsem to viděl, bylo to v ideální výšce, tak metr na zemí. Takže pohodička.

Jaký to byl pro brankáře zápas?
Já ani Trmal jsme neměli moc práce, byly tam jen nákopy dopředu. Dostali jsme se krásně do vedení, bohužel jsme dostali z nákopu gól. Míč mi propadl vedle levé stojné nohy. Škoda, měli jsme to vedení udržet do půle. Myslím, že pak už bychom to ubránili. Bod ale bereme.

Co jsi při gólu mohl udělat jinak? Lépe se roztáhnout?
Velkou roli hrálo to, že byl trávník suchý. Vliv to mělo i při tom našem gólu, Trmalovi to neskočilo. Chtěl jsem to ustát, to se povedlo, on zavřel oči a trefil to. Míč mi šel kolem nohy, nestačil jsem rychleji levou nohou zareagovat.

Suché hřiště se nelíbilo nedávno trenérovi Bohemkky Haškovi. Takže se shodnete, že by se mělo vždy kropit.
Myslím, že všude ve světě se to dělá. Hraje rychlejší, svižnější, balony jezdí, nezadrhává se to. Takhle zakopáváte o balon.

V první půli bylo nepříjemné zapadající slunce po vaší pravé straně. Přizpůsobilo tomu Slovácko taktiku?
Nevím, jestli tomu přizpůsobilo taktiku, ale tohle je vždy nepříjemné, když se hraje odpoledne a zapadá slunce za tribunu, když je nízko. Vidíte pak jen obrysy balonu. Někdy si myslíte, že ho máte, ale nemáte. Moc jsem do toho ani nechodil, ale hráči chodili do balonu dobře.

Z posledních čtyř zápasů máte šest bodů, jste spokojeni?
Je to super. Škoda, že body sbíráme po remízách. Dostaneme se do vedení, nedaří se nám ho udržet. Teď máme Bohemku, potřebujeme vyhrát za tři body.