Nadační fond FK Teplice pořídil speciální jezdecké sedlo pro Klaudii

Nadačnímu fondu FK Teplice se podařilo pořídit speciální jezdecké sedlo pro Klaudii Kudrnovou, o jejímž příběhu jsme vás informovali. Podařilo se to především i díky pomoci fanoušků a dalších členů žlutomodré rodiny. Klaudie Kudrnová, která od malička trpí DMO spastickou diparesou, tak může zase jezdit na svém poníkovi. Nové speciálně upravené jezdecké sedlo bylo pořízeno za částku 37 800 korun. Velmi výrazně jeho pořízení podpořila i charitativní aukce dresů Pavla Verbíře a Jana Rezka, které byly vydraženy dohromady za 15 tisíc korun. "Když se k nám příběh Klaudie dostal, tak nás všechny vzal za srdce a velmi podobně to nejspíš měli také fanoušci, protože jejich přístup k aukci dresů byl příkladný. Jsme moc rádi, že jsme Klaudii mohli pomoci k novému sedlu a znovu ji umožnit jízdu na poníkovi," říká předseda správní rady Nadačního fondu FK Teplice Martin Kovařík.

Za Nadační fond FK Teplice předal Klaudii sedlo člen správní rady Oldřich Slavík. O tom, co tato podpora pro Klaudii znamená, vypovídala i její upřímná slova: "Nadačnímu fondu FK Teplice patří mé velké poděkování za skokové sedlo na koně na míru. V roce 2018 na mě spadl kůň a zlomil mi na třikrát pánev. Myslela jsem si, že už nikdy nepojedu na vyjížďku bez doprovodu další osoby. Důvodem byla nejistota bez třmenů, a když jsem musela v krizové situaci slézt, už jsem nevylezla zpátky na koně. Sedlo mi poskytuje neskutečnou oporu a díky němu posouvám neustále své hranice ještě dál, než tam, kde jsem skončila. Plním si sen a připravuji se na své první skokové závody, což do teď nebylo možné, jelikož musíte mít předepsanou výbavu. Nadační fond FK Teplice mi potvrdil, že se nesmíte vzdávat, protože po tvrdé práci přijde odměna, jen si na ni musíte počkat. Ještě jednou mnohokrát děkuji za možnost žít si svůj sen a od příštího roku sbírat mašličky. Zároveň jste mě přiměli udělat dobrý skutek a dala jsem domov devítiměsíčnímu vlčákovi z útulku. Díky Vám má pejsek dostatek pohybu na vyjížďkách a kobyla je klidnější, že není venku sama. Dar od Vás přišel v nejlepší možnou chvíli, když už jsem nečekala, že po tom všem špatném v mém životě může přijít něco dobrého," děkovala nejen nadačnímu fondu, ale také fanouškům Klaudie Kudrnová.