Nesmíme přestat pracovat! burcuje Tomáš Vondrášek

FK Teplice v úterý porazil Třinec ve 3. kole MOL Cupu 2:1 a postoupil tak do osmifinále. V sobotu ho čeká ligový duel v Opavě. Tomáš Vondrášek věří, že Tepličtí nepřestanou pracovat a svou sérii utkání bez porážky ve slezském městě prodlouží.

V poháru jste přešli přes Třinec, spokojeni ale můžete být asi jen s postupem. Výkon asi nebyl úplně podle vašich představ.
Bylo to typické pohárové utkání. Klobouk dolů před Třincem. Měl k nám dlouhou cestu, v neděli hrál mistrovské utkání, ale na hřišti kousal a běhal až do posledních minut, hrál opravdu velmi dobře. Ale sami jsme si to zkomplikovali. Bylo to od nás takové vlažné, i když jsme vedli. Kdybychom přidali druhý gól, tak by asi bylo po zápase, ale nestalo se tak a bylo z toho trošičku drama. Ještě jednou klobouk dolů před Třincem, makal až do 95. minuty.

Překvapil vás Třinec právě tím, jaké obrovské penzum práce odvedl?
Překvapil, nepřekvapil…. Mohlo se špekulovat, že bude dva dny po mistráku, když je největší únava. Má ale zkušeného trenéra Habance, který tu byl, asi je dobře namotivoval. Přijeli sem si to užít, bylo to na nich vidět. Mají tam plno mladých, běhavých kluků, kteří jsou ze Slovácka a z okolních klubů. Ten tým je kvalitní. Prokazuje to ve druhé lize, kde má dobrou sérii, daří se mu.

Pro vás je výhra a postup důležitý i z toho hlediska, že jste si nezkazili tu vaší sérii, lauf, který teď máte.
To stoprocentně. Máme za sebou nějakou sérii, je na co navazovat. Říkáme si, že ten dnešek je už historie, že jedeme dál. Teď jedeme do Opavy, můžeme být psychicky nahoře. Předchozí ligové zápasy se nám povedly herně, v poháru jsme splnili povinnost, jak se říká, ale nesmíme přestat pracovat. To je jediný klíč k tomu, abychom udrželi bodovou formu a i zvedající se herní formu.

Opava je také žlutomodrá, takže nastoupíte v červených dresech. To je pro tebe dobrá zpráva, červenou máš jako fanoušek Bayernu Mnichov rád.
Je o tak. Ale když si vzpomenu na ten náš první zápas v červené ve Zlíně, tak nebyl povedený, prohráli jsme ho. Máme tedy co napravovat. Do Opavy jedeme s myšlenkou na body, ale teď po poháru musíme zregenerovat, potrénovat. V kabině má plno kluků šrámy a různé bolístky. Problémů přibývá, možná to je i kvůli hřišti, které nebylo optimální. Musíme se připravit i po taktické stránce. Budeme se snažit v Opavě odvést výkon takový, abychom získali body.

A nebojíš se, že někdo z klubu bude pověrčivý a po tom Zlínu červenou zatrhne?
Uvidíme, ještě jsme se o tom nebavili. Ale asi není jiná možnost. Budeme to chtít zlomit a Zlín napravit. Ohlasy na červenou barvu jsou takové a makové, vnímáme to. V kabině jsme si ale řekli, že je to příjemná změna.

Příjemná změna to bude i co se stadionu týká. V Opavě jste ještě nehráli.
Jak se to vezme. (úsměv) Já si pamatuji, že jsem tam za trenéra Habance v Ústí hrál. A dokonce jsme tam snad i vyhráli. Ale mají to tam teď nově udělané, všichni se těšíme. Víme, že opavští fanoušci jsou dobří, fandí. Moc se na takový zápas, kde bude dobrá kulisa, těším.

Nakolik dobří jsou opavští fotbalisté?
To uvidíme v zápase. Všichni tabulku sledujeme a víme, že je Opava níže. Ale my tam byli také. Liga je vyrovnaná, to neříkám nic nového. Stačí pár zápasů vyhrát a jste jinde. Sami hráči Opavy ví, že jsou tam, kde být nechtějí. Udělají vše proto, aby dole nebyli. My se je ale budeme naopak snažit dole přišpendlit.