Nivaldo a Litsingi o víkendu vstoupí do Afrického poháru

V sobotu odstartuje v Rovníkové Guinei Africký pohár národů. Kontinentálního šampionátu se zúčastní šestnáct týmů a mezi nimi také dva týmy s hráči Teplic. V nominaci Konga nechybí Franci Litsingi, v nominaci Kapverd pak Nivaldo.

Franci Litsingi a jeho Kongo nastoupí ve skupině A proti domácímu týmu, Burkině Faso a Gabonu. První utkání je čeká právě proti domácím v sobotu 17. ledna, druhé utkání proti Gabonu ve středu 21. ledna a poslední utkání v sobotu 25. ledna proti Burkině Faso.

Nivaldo vstoupí do turnaje o den později, v neděli 18. ledna nastoupí proti Tunisu, další střetnutí jeho tým čeká ve čtvrtek 22. ledna proti Demokratické republice Kongo a závěrečné dějství ve skupině obstará zápas Kapverdy - Zambie v neděli 26. ledna.

Ze čtyřčlenných skupin postoupí do čtvrtfinále dva celky. Celý turnaj vyvrcholí finálovým soubojem 8. února v Batě.