Ostrava - Teplice 3:2 (2:0)

Tepličtí přijeli v sobotu odpoledne k zápasu s Baníkem Ostrava, ve kterém se střetly dva celky ze spodku tabulky. Trenér Ščasný udělal v základní sestavě několik změn, nasadil Jursu s Keričem místo Vůcha s Dolejšem.

Právě chorvatský útočník se dostal do první šance zápasu, diváci na Bazalech se ještě ani neusadili na svých místech a Kerič už běžel sám na brankáře, pokusil se ho obstřelit, jenže jeho pokus kromě brankáře minul i branku. V první desetiminutovce tak udeřilo na druhé straně, Kraut na pravé straně pláchl Vachouškovi a našel přímo Majtána, který neměl problém otevřít skóre.

Hned po rozehrání měl Vachoušek na hlavě vyrovnání, odcentroval Ježdík a následná hlavička do protipohybu mířila mimo tři tyče. Pak ještě zahrazil Kukec, jehož střelu vyrazil Grigar na roh, ale následně už návštěvníci Bazalů mnoho šancí neviděli. Museli si počkat až na závěr poločasu, kdy nejprve Kukec skvěle zakroutil levačkou přímý kop a nedal šanci Grigarovi v zabránění zvýšení na 2:0, ale vzápětí měl na hlavě aspoň snížení Kerič, od Mahmutoviče dostal míč přímo na hlavu, svou hlavičku i dobře umístil, ale Bárta vytáhl famózní zákrok.

Do druhého poločasu vyslal kouč Ščasný Vůcha místo Jursy a žlutomodří začali být aktivnější, jenže když se dostali k zakončení vyslali ho jen doprostřed branky. Domácí navíc deset minut před koncem Lukešovou hlavou po standartce ještě navýšili vedení upravili na 3:0. Svěřenci Zdeňka Ščasného se zmohli jen na snížení, když Mahmutovič dorazil střelu, která se předtím vrátila do hřiště od tyče. Hned vzápětí stáhl ve vápně Kukec Vůcha a Mahmutovič druhou brankou během tří minut udělal ze závěru utkání drama. To se však již v remízový stav nezměnilo a tepličtí odjíždí z Ostravy bez bodů.

9.Majtán, 40.Kukec, 83.Lukeš - 84. a 87. z pen. Mahmutovič.
ŽK: 54.Mach, 86.Kukec, 90.Bárta, 90.Milosavljev - 39.Lukáš, 43.Vachoušek, 58.Kerič, 81.Ježdík.
Rozhodčí: Kocourek - Ubias, Kříž.
Diváci: 6238.