Pavel Čmovš: Představovali jsme si lepší začátek

Pavel Čmovš, zimní posila žlutomodrých, má za sebou v novém dresu tři zápasy. Zatím čeká na výhru, dočkat se jí chce už v sobotu, kdy Teplice hostí od 19 hodin na Stínadlech Zlín.

Jaké je čekání na první výhru?
Nepříjemné. Ten začátek jsme si určitě představovali všichni lepší. Teď nás doma čeká důležité utkání se Zlínem. Musíme udělat vše proto, abychom to zvládli.

Když ne, tak se nebezpečně přiblížíte dolní polovině tabulky.
Liga je vyrovnaná, týmy ze spodu teď bodovali, ale je to hlavně o našich výkonech; když zvládneme svoje zápasy, tak nebudeme mít žádný problém.

Co ty si za tři odehrané zápasy vypozoroval o teplickém týmu?
Každý ten zápas byl jiný. Byly to těžké zápasy. Byly určité pasáže, kdy nám to fungovalo. Měli jsme také pasáže, kdy jsme měli problémy; po našich chybách jsme dostali góly. Musíme se na to lépe připravit a zvládnout to.

Co bude klíčové pro úspěch v utkání se Zlínem?
Vstřelit gól a hrát tak, abychom gól nedostali.

Zlín má v útoku spícího kanonýra Železníka. Co o něm víš?
Znám ho, byl jsem s ním v Boleslavi. U útočníků je to vždy tak, že se to snaží po nějaké době prolomit. Ale nemůžeme se ale připravovat jen na jednoho hráče. Zlín má své problémy a také nového trenéra. Bude to hlavně na nás, jak se k tomu postavíme.

Hrajete doma, jak důležitá pro vás bude podpora teplických fanoušků?
Zatím jsem hrál doma jen jeden zápas. Z kluků jsem proti Ostravě cítil, že doma se jim hraje dobře, že jsou tu silní. Teď na to potřebujeme navázat.