28.02.2021 | Redakce

Pavel Moulis: V naší situaci musíme bod brát

Střelcem remízové branky na hřišti Baníku Ostrava byl záložník Pavle Moulis, který zužitkoval přihrávku Jakuba Mareše do samostatného úniku a střelou podél Jana Laštůvky rozvlnil síť.

Jak hodnotíš zápas na Baníku?
Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas. Před zápasem bychom ten bod brali, ale po průběhu zápasu je škoda, že jsme to vedení neudrželi. Penalta byla taková smolná a zbytečná, přijde mi, že si ty góly dáváme samy. Každopádně musíme v naší situaci ten bod brát.

Velkou šanci jsi měl už v prvním poločase, kdy jsi šel do samostatného úniku, ale doběhl tě po kličce brankáři Martin Fillo...
Martin Macej mi to dal hezky za obránce, viděl jsem, že je Laštůvka z branky, tak jsem si to dal kolem něj. Už jsem nečekal, že mě Fillous doběhne, ale jak jsem zbrzdil s míčem, tak mi pak ten míč ukopl a byla škoda, že z toho nebyl gól.

Ještě než přišel tvůj gól, tak tam byla penaltová situace, kterou následně VAR zrušil. Věděl jsi hned že to penalta nebude?
Já jsem to pořádně neviděl, ale byl u toho Tomáš Kučera a ten hned říkal, že se srazili dva domácí. Naštěstí to pak rozhodl rozhodčí správně.

Pak přišla tvoje branka a tenhle únik jsi vyřešil výborně...
Já jsem tam vypíchl míč, dostal se ke Kubovi Marešovi a ten mi to krásně dal. Zkusil jsem to z jedničky podél Laštůvky a vyšlo to. Jsme za ten gól moc rád, protože jich moc nedávám.

Byla ta branka vyústěním vaší taktiky?
Věděli jsme, že Ostrava bude hrát dlouhé balóny za nás, s tím jsme počítali. Chtěli jsme hlavně navázat na duel se Slavií, dneska jsme taky pracovali dobře. Byl to vyrovnaný zápas a nakonec je ta remíza asi zasloužená.

Bylo na Baníku znát, že není úplně v pohodě?
Asi jo, je to velký klub, se velkými ambicemi a moc se jim nyní nedaři, takže na ně byl tlak, ale ten si myslím, že je v lize vždycky.