Petr Mareš: Chtěl jsem to zatočit co nejvíc na přední tyč

Dal už ve třetí minutě pěkný gól ze standardky, tři body ale Teplicím nepřinesl. Petr Mareš vypráví o tom, proč se rozhodl střílet na přední tyč, zároveň už něco napoví i o středečním soupeři, ze jehož celku právě na Stínadlech hostuje.

Co rozhodlo o tom, že jsi přímý kop kopl přímo na bránu?
Postavili jsme to tak, že tu standardku budeme zahrávat klasicky, jak jsme se domluvili, ale já jsem hned viděl, že to budu střílet na první tyč. Myslím, že gólman Nguyen stál špatně.

Bral jsi v potaz, že mu svítí do očí sluníčko?
Nad tím jsem nepřemýšlel. Chtěl jsem to zatočit co nejvíc na přední tyč, aby na míč nedosáhl. Myslím, že jsem to dobře utáhl, nakonec si míč ještě plácl do brány.

Kolik gólů už jsi takhle dal?
Je pravda, že se snažím ty standardky, které jsou z boku, takhle točit na přední týče. Myslím, že už se mi to dvakrát povedlo, tohle bylo potřetí.

Po gólu trenér Drsek konzultoval něco s koučem brankářů Čontofalským. Dostali jste pak na hřiště pokyny, že máte víc střílet?
Kamil nám o brankáři říkal už před zápasem, pak i v poločase. Říkal, že si myslí, že tam brankář stojí špatně, že to máme ze standardek zkoušet.

Nakonec ta tvoje branka tři body neznamenala. Jaký to byl zápas?
Je to škoda. Byli jsme dobře namotivovaní, důrazní, aktivní. I na balonu jsme byli dobří. Škoda té laciné penalty. Měli jsme tam pak závar, centry, ale úplně vyložená šance nepřišla. Až na situaci z druhé půle, kdy mohl Kučera střílet. Škoda, přetavili bychom to ve vítězství.

Budete mít po zisku bodu sebevědomí nahoře?
Myslím, že hra byla dobrá, i když nějaké chyby tam byly. Liberec byl nepříjemný, běhavý soupeř. Ten bod brát musíme, každý je dobrý. Musíme je teď sbírat a odrazit se nahoru.

Boleslav je ofenzivně velmi silný tým, který vás může hodně prověřit.
To je pravda, má velmi silnou ofenzivu, všichni to víme. Má velkou kvalitu. Nezbývá nám nic jiného, než se na to připravit. Když nedostaneme gól, nemůžeme prohrát.

Neříkali jste si v kabině na konci letního přestupového okna, že by bylo fajn, aby Komličenko zmizel do Ruska?
Myslím si, že by si to hlavně zasloužil za tu loňskou sezonu. Takovou sezonu máte jednou za život. Když se tak ale nestalo, neodešel a je v sestavě, tak si s tím musíme poradit.