Po reprezentační pauze jedeme do Mladé Boleslavi

Tak konečně! Reprezentační přestávka už je minulostí, žlutomodří hoši jdou do boje. V sobotu od pěti hodin se pokusí urvat body v Mladé Boleslavi, která však nepatří k nejoblíbenějším soupeřům. Tepličtí jsou ale nažhavení a po domácí výhře nad Libercem chtějí fanoušky potěšit dalším dobrým výkonem a výhrou. „Mladé Boleslavi se nedaří, není v ideálním stavu. Budeme se toho snažit využít,“ říká před zajímavým duelem brankář Jakub Diviš, který na Stínadla přišel právě ze středočeského klubu. Při zranění Tomáše Grigara půjde v sobotu do branky jako jednička právě on.

Severočeši budou postrádat i vykartovaného Admira Ljevakoviće. Chybět jim ale nebude elán a touha uspět. Na druhou stranu si parta kouče Daniela Šmejkala uvědomuje, že „Bolka“ je i přes nepříznivé postavení v tabulce nepříjemným soupeřem. „Pořád je to kvalitní mužstvo, která má spoustu vynikajících hráčů. Musíme být obezřetní a soustředit se na každý moment na hřišti,“ upozorňuje Diviš, který do kabiny vypíše prémie. Jinak by byl ale rád, kdyby se zápas obešel bez emocí. „Beru to jako každý jiný zápas. Budu se snažit nepouštět emoce, bylo by to kontraproduktivní.“

Michal Hubínek, mladoboleslavský fotbalista, si uvědomuje, že jeho tým čeká těžký duel. „Teplice jsou historicky dlouho v české lize, mají kvalitní kádr. Jsou kvalitním soupeřem, navíc mají slušnou formu. Čeká nás strašně těžký zápas. Budeme muset do něho dát vše. Pokud ale budeme hrát to své, tak ho zvládneme. Čekám ale těžký boj, tak jako vlastně pokaždé s Teplicemi.“

Je už Mladá Boleslav z krize venku? Hubínek se na tuto otázku snaží najít odpověď. „Doufám, že nám pomohla reprezentační pauza. Kvalitně jsme potrénovali. Myslím, že se udělalo vše, co jsme potřebovali. Rozebrali jsme si chyby, řekli jsme si, co a jak.“

To Teplice by po duelu s Libercem raději hned hrály. „Možná to byla škoda po tom důležitém zápasu s Libercem,“ souhlasí David Vaněček, útočník Sklářů. Také oni pauzu využili k dobití baterek. „Náš kondiční trenér Tonda Čepek dostal tolik prostoru, že na něj nebyl ani zvyklý. Ale pořádně si to užil.“

Žlutomodří se budou snažit protrhnout nepříznivou bilanci na hřištích soupeřů. Jakmile totiž v této sezóně vyjedou ven, jsou poloviční. „Je to pravda. Ale myslím, že po utkání v Mladé Boleslavi může být vše jinak,“ věří „Vaňous“. V jeho víře figurují i tepličtí fanoušci. „Všichni jejich podporu vnímáme, i v Mladé Boleslavi nám mohou pomoci. Myslím, že po tom domácím výkonu s Libercem se mají na co těšit,“ slibuje Vaněček další kvalitní výkon.