Po reprezentační pauze přijede Slovácko

​Po reprezentační přestávce opět pokračuje nejvyšší fotbalová soutěž. Už v sobotu od 15 hodin se Teplice utkají v AGC Aréně Na Stínadlech s celkem 1. FC Slovácko. „Opět půjde o šest bodů,“ uvědomuje si důležitost utkání asistent hlavního kouče Teplic Stanislava Hejkala Pavel Drsek.

Tepličtí před pauzou doma překvapivě porazili Plzeň 2:1, v tabulce si tak polepšili. Do zápasu s týmem z Uherského Hradiště půjdou pět kol před koncem z deváté příčky a 32 body. Jejich sobotní soupeř má o dva body méně, což ho řadí na jedenácté místo. I to svědčí o tom, jak moc vyrovnaná soutěž je.

Pauzu využily oba kluby k tréninkovému drilu, ve kterém nabíraly fyzickou kondici. „Teď přijde období, kdy toho těžšího tréninku moc nebude, máme tam Spartu v týdnu a celkově bude méně prostoru na získávání fyzické kondice, proto jsme se tomu věnovali,“ vysvětluje Drsek. Trenéři postrádali hráče, kteří byli na reprezentačních srazech, například záložník Patrik Žitný svůj start za „lvíčata“ vyšperkoval gólem do sítě Mexika. K dispozici neměli ani fotbalisty, kteří doléčovali svá zranění. Na stratem Ljevakoviće, Kroba a dalších tak visí před sobotou velký otazník.

Také Slovácko pilně trénovalo. „Hráči v minulém týdnu absolvovali intenzivnější tréninky, měli jsme tam víc posilovny a v pátek jsme týden zakončili modelovou hrou. I když hráči dostali o víkendu volno, tak ke konci týdne si opravdu mákli,“ informuje kondiční trenér uherskohradišťského celku Miroslav Mikšíček.

Drsek čeká v sobotu tuhý boj. „Slovácko se po tom, co tam přišel trenér Svědík, prezentuje odlišným fotbalem než před tím. Je těžké se k nim dostat, jsou konsolidovaní, chtějí hrát rychle nahoru, brzo jdou do zakončení. Musíme si dávat pozor na přechodovou fázi.“ A co musí udělat pro úspěch hosté? To se snaží odtušit jejich hráč Jan Navrátil. „Musíme hrát naši agresivní hru. Musíme být nepříjemní, dostupovat soupeře, nenechat jim prostor a mít odražené míče. To je asi základ úspěchu.“

Na podzim Teplice vyhrály v Uherském Hradišti 2:0, jejich branky dávali Vaněček a Krob. Doražte tedy v sobotu v 15:00 na Stínadlech.