Podzim zakončíme v sobotu na Dukle

Teplice v posledním mistrovském utkání roku 2017 čeká výjezd na Julisku, kde se utkají s pražskou Duklou, sousedem z tabulky HET ligy. Předehrávka prvního jarního kola bude mít pikantérii v podobě podobné bilance Teplic a Dukly; zatímco doma jsou oba celky k neporažení, venku se trápí a zatím nepoznaly ani jednou chuť vítězství. To žlutomodří, kteří na Julisce budou hrát v modrých dresech, ale chtějí změnit.

„Chceme navázat na bojovnost a nasazení, co jsme měli doma s Plzní. Zápas chceme výsledkově zvládnout a mít dobrou zimu,“ říká obránce Sklářů Jan Krob. V podobném duchu mluví i duklák Michal Bezpalec. „Poslední zápas před zimou ovlivní psychiku zimní přípravy. Dá se říct, že hrajeme i o klid na zimu,“ tvrdí.

Tepličtí mohou teoreticky přezimovat šestí, ale také jedenáctí. „To je velký rozdíl. V tabulce je to nahňácaný, když někdo dvakrát vyhraje, tak vyskočí nahoru, když naopak nevyhrává, tak se rychle dostane dolů,“ pokyvuje souhlasně Krob.

Svěřenci trenéra Daniela Šmejkala se na Duklu po celý týden pečlivě připravují. „Je to jako vždy hodně konkrétní. Trénujeme bez diváků, na Julisku také moc lidí nechodí, bude to podobné,“ vtipkuje záložník Daniel Trubač. Na podobné téma se rozhovořil i Jan Krob. „Zápasy na Dukle bývají hodně těžké. Je tam takové nefotbalové prostředí, žádní lidi, jedna velká tribuna, jinak nic. Musíme si to ale vyndat z hlavy a hrát tu svou hru ze zajištěné obrany, zkusit domácí potrestat z nějakého brejku.“

Teplice se s Duklou už v této sezóně utkaly, a to hned na začátku ročníku, kdy žlutomodří na Stínadlech vyhráli 3:1. „Mě to nijak nestraší. V hlavách to nemáme, je to čtyři měsíce zpět, takže to určitě neovlivní náš výsledek ani výkon. Myslím, že zápas bude hodně odlišný. Hrajeme doma, statistiky mluví pro nás. Navíc si doma věříme,“ je Bezpalec sebevědomý. „My budeme rádi za každý bod, který tam uhrajeme. Bude to těžké utkání,“ vyhlíží Krob sobotní zápas, který začíná na Julisce v 15 hodin.