Poslední kolo na Stínadlech obstará Přibram

Posledním duelem základní části FORTUNA:LIGY bude pro Teplice nedělní (17.00) střetnutí s Příbramí. Pro oba celky to bude nesmírně důležité; “skláři” chtějí získat v nejbližších zápasech co nejvíce bodů, aby se nemuseli bát baráže, Středočeši mají za cíl vyhnout se velkým obloukem poslednímu místu, která znamená sestup do nižší soutěže.

Na Teplicích leží výsledková mizérie, tři poslední zápasy prohrály. Co se výkonů týče, po zklamání na Spartě se mužstvo trenéra Stanislava Hejkala zvedlo – jak doma s Jabloncem, tak i poté v Českých Budějovicích bylo vždy minimálně vyrovnaným soupeřem. “Herně byl proti Jablonci vidět patrný posun nahoru, teď v Budějovicích jsme ho potvrdili. Bohužel nám chybí bodový zisk,” říkal Lukáš Mareček ve středu po utkání s Jihočechy. “Musíme teď vyhrát. Hned by se nám šlo do skupiny o udržení v lepší náladě. Všem hráčům by to zvedlo psychiku, sebevědomí.”

Také trenér Stanislav Hejkal má v hlavě pouze to, jak získat v neděli tři body. “V Budějovicích ale byli aktivní, plní nadšení, elánu, bylo nás cítit. Tudy by měla vést cesta. Náš soupeř bude psychicky nahoře. Pokud ale udržíme entuziasmus a výkonnost z posledních dvou zápasů, body získáme.”

Příbram ležela celé jaro na dně ligové tabulky. Nový trenér Pavel Horváth, bývalý hráč Teplic, ale tým pozvedl, Doma remizoval s Ostravou, vyhrál v Olomouci a naposledy porazil doma Liberec. A už není poslední! V středočeském mužstvu najdeme ještě jednu teplickou stopu – Jana Rezka! Nejlepším střelcem týmu je se šesti góly Milan Škoda. Naposledy ale pálil dvakrát Martin Nový. “Měl jsem chuť na hattrick,” neměl dost po skolení Slovanu. Příbramští jedou do Teplic na vlně euforie, jejich cílem je nebýt poslední, protože z šestnácté pozice se padá rovnou do druhé ligy. “V Teplicích to bude další těžké utkání, ale doufáme, že tam uspějeme. V naší situaci musíme jít zápas od zápasu a pokaždé se snažit vyhrát,” tvrdí Nový.

V Příbrami v úvodním kole ročníku 2019/2020 skončil vzájemný duel remízou 1:1, za domácí pálil přesně Škoda, za Teplic Jakub Mareš.

Na Stínadlech se bude hrát v neděli od 17 hodin. Na duelu smí být přítomno 500 lidí, divácká kapacita je ale již zaplněná. “Věříme, že na zápasy nadstavbové části již bude moct mnohem více našich fanoušků. Je nám líto, že do hlediště nemůžou všichni, kteří by zápas chtěli vidět, ale musíme se držet vládních nařízení. Nyní jsme se snažili o co nejspravedlivější systém, proto šly do předprodeje vstupenky pro naše permanentkáře,” říká ředitel marketingu a komunikace Martin Kovařík.