Poslední venkovní utkání odehrajeme v Plzni

Plzeň, nebo Slavia? Kdo vyhraje v této sezóně HET ligy mistrovský titul? Rozhodnout o tom můžou Teplice, které Plzeň i Slavii mají za soupeře v posledních dvou kolech. „Nechceme vidět, jak se při našem zápase slaví titul!“ říká záložník žlutomodrých Jakub Hora, čímž mezi řádky hlásá jediné – Skláři chtějí oba zápasy vyhrát a napravit tak pošramocenou reputaci z předchozího domácího duelu s Brnem. „Po tom zpackaném zápase máme co napravovat. Budeme se snažit ho odčinit!“ slibuje obránce Tomáš Vondrášek.

V sobotu od 16 hodin čeká na Teplice Plzeň, která v případě vítězství už může slavit. V opačném případě se může rozhodovat až v posledním kole, kdy na Stínadla dorazí Slavia.

Viktorka hrála na podzim svou ligu, její náskok byl před druhou Slavií rekordní, čtrnáctibodový! Na jaře ji ale trápí celá řada problémů, mužstvo již není tak kompaktní, trápí se v koncovce. Dvě kola před koncem soutěže má Vrbův tým na „sešívané“ už jen čtyřbodový náskok.

Trenér viktoriánů Pavel Vrba po předchozím utkání Plzně se Slováckem, které skončilo remízou 1:1, žehral na finální fázi. Zároveň ale vypíchl, že střetnutí s týmem z Uherského Hradiště bylo z pohledu Plzně jedním z nejlepších na jaře. Na závěr plzeňským fanouškům, kteří plichtu nesli nelibě, slíbil vítězství nad Teplicemi. „Pokud proti Teplicím budeme hrát jako proti Slovácku, tak věřím, že dokážeme vyhrát,“ tvrdí bývalý kouč české reprezentace.

„V Plzni nás asi čeká to, co zažilo Slovácko. Budeme se ale snažit, abychom Viktorce nebyli jen sparingpartnerem, ale abychom tam hráli svou roli. Chceme jí to prostě co nejvíc znepříjemnit,“ říká Vondrášek. „I kdyby Plzeň nehrála o titul, tak nás ten zápas bude motivovat. Bude vyprodaný stadion, budeme hrát proti silnému týmu. I proti Brnu jsme měli motivaci, ale bohužel se nám to nepovedlo,“ přidává se Hora.

Do Štruncových sadů bude za žlutomodrými cestovat celá řada příznivců, Fanklub dokonce vypravuje na západ Čech autobus. A přestože Tepličtí duel s Brnem ostudně nezvládli, nikdo se ze zájezdu neodhlásil. „To nás moc těší. Jsme rádi, že nám fanoušci dál věří a jsou s námi,“ těší Vondráška. „Budeme jim to chtít vrátit na hřišti,“ chystá se Hora poděkovat příznivcům na zeleném trávníku dobrým výkonem.