Poslední zápas v roce 2018 obstará na Stínadlech Zlín

​Konec podzimní části FORTUNA:LIGY obstará Teplicím sobotní domácí duel se Zlínem (15.00). „Skláři“ jsou nyní ve formě, dva zápasy v řadě vyhráli, ani jednou v nich neinkasovali. „Chtěli bychom ty dobré výsledky potvrdit a vyhrát,“ říká brankář Tomáš Grigar, který má v aktuálně nejdelší ligové sérii bez inkasovaného gólu prsty.

Teplice jsou po trenérské obměně jako znovuzrozené. Sice jim chvíli trvalo, než začaly solidní výkony přetavovat v body, ale nyní se díky bodovému přísunu šplhají tabulkou vzhůru. Trenér Stanislav Hejkal může být spokojený, „žlutomodří“ pod jeho vedením praktikují atraktivní kombinační hru, která se musí fanouškům líbit. „Budeme se zase snažit hrát po zemi, i když čeká, že utkání se Zlínem bude bojovné. U nich to bylo tak, že tam moc šancí nebylo, rozhodl až gól v nastavení,“ vzpomíná Grigar na těsnou porážku 0:1 ze začátku sezony.

Mužstvo kouče Michala Bílka v tomto ročníku prožívá výkonnostní vzestup, zkušený kouč s „ševci“ hlavně v první polovině podzimu hrál rovněž atraktivní kopanou. Naposledy Zlín prohrál 0:4 v Plzni. „Tam první poločas prohospodařili. Začali hrát až pak, když už museli. My zkusíme zopakovat Liberec, čili dát brzy gól,“ má Grigar plán, jak na sobotního soupeře vyzrát.

Podle kondičního trenéra Antonína Čepka půjde o „hodně složité utkání.“ Čepek vysvětluje, proč tomu tak podle něho bude. „Zlín má ve svých řadách velmi dobře fyzicky vybavené hráče. Ať už běžecky nebo silově nebo výškově.“

Čepek tvrdí, že v závěru podzimu je vždy potřeba přidat k dobrému výkonu i nezměrnou vůli. „Rozhodují morálně volní vlastnosti,“ říká. Jmenuje také faktory, které v posledních dvou zápasech přispěly k úspěchu „sklářů“. „Když pominu herní věci, které si vyhodnotí kolegové, tak je to ochota běhat, ochota pracovat, ať už je to celková vzdálenost nebo vzdálenost ve sprintu. Pak také ochota podstupovat osobní souboje a být v nich úspěšný; tlačit se neustále na soupeře a do koncovky.“

Přijďte se v sobotu v 15 hodin rozloučit s Teplicemi, poslední domácí utkání roku 2018 je tu! „Jsou fanoušci, kteří v zimě na fotbale pijí čaj s rumem bez rumu. Takže doporučím nějakou štamprličku, aby to v předvánoční atmosféře zvládli s námi,“ zve do hlediště Antonín Čepek.