15.08.2020 | Redakce

Přátelské utkání: Bohemians - Teplice 1:1 (1:1)

Teplický tým odehrál dnes na hřišti Bohemians poslední přátelský zápas před startem FORTUNA:LIGY. Jednu zajímavost mohli fanoušci vidět ještě před utkáním, asistenta trenéra Pavla Drska, který vyrazil sledovat tým Příbrami, totiž nahradil v jeho funkci pro toto střetnutí Admir Ljevaković. Mimo jiné tak s kondičním trenérem Antonínem Čepkem měl na starost rozcvičku.

Začátek střetnutí nezastihl teplické hráče v ideálním rozpoložení, nejprve prověřil Grigara z dálky z přímého kopu Květ. Po následném rohovém kopu pak poslal odražený míč až do sítě Jan Vodháněl. Po čtvrthodině hry ještě zahrozil zpoza vápna Vondra, ale pak už přeci jen začali úřadovat také žlutomodří. Nejprve poslal z pětadvaceti metrů krásnou padající střelu Mareček, ale brankář ji vytáhl na roh. O další tři minuty později z dalšího rohu už Řezníčk hlavou vyrovnal. Od této chvíle se až do konce poločasu hrála vyrovnaná partie se šancemi na obou stranách.

Ve druhém poločase se pokračoval v nastoleném tempu, nejprve se ve vápně uvolnil Řezníček a jeho tečovaná střela skončila těsně vedle tyče. Po následném rohu výborně umístil hlavičku Heidenreich, ale Le Giang jeho pokus vytáhl. Podobě se na druhé straně zaskvěl Tomáš Grigar, který vyrazil šanci po hlavě domácího borce. V 65. minutě se odražený míč po rohu dostal k Trubačovi. Ten prověřil brankáře klokanů, jenž byl ovšem opět pozorný. Rozhodnout mohl právě Daniel Trubač dvanáct minut před koncem, když jeho střela z pozice těsně za vápnem zamířila těsně vedle.

Bohemians Praha 1905 - Teplice (1:1)
Branky:
11. Vodháněl - 23. Řezníček.
Sestavy:
Bohemians:
Le Giang – Dostál (77. Ugwu), Köstl (46. Hůlka), Bederka, Vondra (46. Bartek) – Květ (56. Keita), Ljovin (56. Nečas), Jindřišek (46. Vacek) – Hronek (56. Novák), Puškáč (46. Osmančík), Vodháněl (36. Vaníček).
Teplice: Grigar - Nazarov (46. Vondrášek), Heidenreich, Mareček - Černý (46. Hyčka), Kučera, Žitný (61. Kodeš), Moulis (67. Radosta) - Trubač - Mareš (87. Ljevaković), Řezníček.