Přátelské utkání: Teplice - RFS 1:3 (0:2)

Teplický tým má za sebou přátelské utkání proti lotyšskému RFS, to se hrálo od 11:00 hodin kyperského času na stadionu v Deryneii. Trenér Stanislav Hejkal postavil do zápasu netradičně na hrot útoku Jana Shejbala, který tuto pozici již dříve hrál a je alternativou pro zápas na Slavii, kde kvůli dohodě klubů nemůže nastoupit Jan Kuchta a nejspíš bude chybět kvůli zranění stále ještě Martin Jindráček.

Žlutomodří měli v zápase velkou smůlu, už ve druhé minutě trefil tyč Kučera, o další tři minuty později pak Krob. Z ničeho nic se vzápětí dostal do brejku soupeř a slovneský útočník Malec otevřel skóre. Vyrovnáno mohlo být o další minutu později, jenže Moulis hlavičkou orazítkoval pouze břevno. V desáté minutě na centr Kroba Shejbal jen těsně nedosáhl. Naopak na druhé straně opět skóroval soupeř, v 19. minutě skóroval Koaudio, i když tepličtí hráči si stěžovali na ofsajd. Pak už se zase hrálo na jednu branku, Shejbal pálil doprostřed, takže brankář neměl žádný problém, hlavička Hoška znovu trefila jen břevno a podobně si počínala také krásná střela Ljevakoviće.

I ve druhém poločase pokračovalo utkání ve stejném duchu, v 53. minutě Moulis neproměnil gólovku, snažil se ještě dorazit míč do branky, ale gól rozhodčí neuznal pro údajný faul. O další dvě minuty později zlikvidoval lotyšský brankář další šanci Pavla Moulise. Snížení přišlo až v 69. minutě, kdy si na centr Bezdičky naběhl Hyčka a hlavou rozvlnil síť. V 71. minutě mohlo být dokonce vyrovnáno, jenže Jeřábek trefil prudkou ranou z otočky z hranice vápna jen břevno. Další příležitost poslal Hyčka mimo a když z následného útoku RFS zvýšilo na 3:1, tak bylo o osudu utkání téměř rozhodnuto. Upravit skóre mohl ještě dvě minuty před konce pěknou ranou Žitný, ale brankář vyrazil míč na roh.

Teplický tým tímto utkáním téměř zakončil soustředění na Kypru, již ho čeká pouze zítra poslední tréninková jednotka v areálu hotelu a po obědě pak vyrazí na letiště.

Teplice - RFS 1:3 (0:2)
69. Hyčka - 6. Malec, 19 a 75. Koaudio.
Sestava Teplic: Diviš - Vondrášek (65. Hyčka), Čmovš (46. Jeřábek), Hošek (81. Knapík), Krob (65. Bezdička) - Ljevakovič (59. Soungole), Kučera (46. Žitný), Radosta (46. Trubač) - Hora (81. Švejda), Shejbal (46. Vošahlík), Moulis (59. Kuchta).